Erasmus Days Ülke Genelinde Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Yurtdışında Eğitim

Erasmus Days Ülke Genelinde Başladı

0

İlk olarak 1027 yılında başlatılan Erasmus Days 2020 yılı etkinlikleri başladı. Ekim ayı boyunca devam edecek olan proje kapsamında öğrencilere erasmus hakkında bilgiler verilecektir. Avrupa’da yapılan görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri ülkemizde de devam edecektir. 2019 yılında bu program kapsamında 523 etkinlik düzenlenerek Avrupa’da ikinci olmuştuk. Bu seneki etkinlikler pandemi gölgesinde kalsa da online olarak devam edecektir.

Erasmus Days Tarihleri

Erasmus Days bu sene 15-16-17 Ekim 2020 tarihleri boyunca devam edecektir. Proje boyunca kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, öğrenciler ya da diğer tüm katılımcılar için faaliyetler planlanmıştır. Proje yapan her kurum kendi etkinliğini yaygınlaştıracaktır.

Etkinlikler

Erasmus Days etkinlikleri fiziksel ve sanal olarak yapılmaya devam etmektedir. Ülke genelinde pek çok ilde etkinlik planlanmıştır. Katılımcılar kendi illerindeki etkinliklere fiziksel olarak katılabilirken, diğer etkinliklere ise sanal ortamlarda katılım sağlayabilirler. Ayrıca canlı yayın yapılan etkinliklere sosyal medya kanallarından herkes katılabilecektir.

#ERASMUSDAYS

Ersmus days günlerinde yapılacak olan her bir etkinlik için #ERASMUSDAYS etiketi kullanılacaktır. Sosyal medya kanalları üzerinden bu etiketlerle paylaşılan gönderileri takip ederek etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Sizin katıldığınız etkinlikler için yapacağınız paylaşımlar için de bu etiketi eklemelisiniz. Böylece gönderiler Avrupa çapında çok sayıda kişiye ulaşacaktır. Erasmus Days sadece eğitim değil sanat, konser, oyun, teknoloji gibi pek çok alanda etkinliği kapsamaktadır.

Yorum Yap