Amerika’da Dil Eğitimi Nasıl Alınır?
  1. Ana Sayfa
  2. Yurtdışında Eğitim

Amerika’da Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

0

Yabancı dil öğrenmek hem kişisel gelişim için hem de iyi bir gelecek için şarttır. Herhangi bir dili başarılı bir şekilde öğrenebilmeniz için, öğrenmek istediğiniz dilin ana vatanını ziyaret etmelisiniz. Amerika’da dil eğitimi almak hemen her insanın hayalleri arasında yer alıyor. Çünkü bu ülke popüler olmasının yanı sıra, coğrafi olarak birbirinden farklı etnik kökeni de içinde barındırdığından yabancı dil öğrenmek için ideal bir alanı oluşturuyor. Ancak Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilerin, eğitim almak istedikleri eyaleti ve şehri çok iyi seçmeleri gerekir.  Elbette ki Amerika sadece dil eğitimi için değil, aynı zamanda lise, lisans ve yüksek lisans gibi programlar için de popüler bir ülke konumundadır.

Amerika’da Yaşam

Amerika’da yaşam standartları dünyadaki birçok ülkeye göre çok daha ekonomiktir. Burada birbirinden ünlü markaların ürünleri, çok uygun fiyatlarla satılmaktadır. Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin en çok tercih ettiği bölgeler, New York, Boston, California ve Miami’dir. Bu kentlerin yanı sıra Chicago, Washington ve Seattle gibi şehitler de iyi dil okullarının bulunduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Amerika’da Konaklama

Amerika konaklama bakımından da öğrencilere mükemmel seçenekler sunmaktadır. Buraya dil, lise, yüksek lisans ve lisans eğitimi almak için gelen öğrencilerin genel olarak tercih ettikleri konaklama alanları öğrenci evleri, aile yanında konaklama ve yurt tarzı rezidanslardır. Ekonomik bir konaklama için öğrenci evlerini tercih etmek önerilmektedir. Dil okullarının tamamı da konaklama konusunda öğrencilere destek sağlıyor.

Amerika’da Sosyal Yaşam

Amerika sosyal yaşam standartlarının en iyi seviyede olduğu bir ülkedir. Özellikle de sıcak iklimi sevenler için Amerika iyi bir seçim olacaktır. Ülkede dört mevsim ılıman geçmektedir. California, San Diego, Los Angeles, San Francisco ve Las Vegas en popüler eyaletler arasında yerini alıyor. Belirtilen kentler, sosyal yaşam açısından da çok iyidir. Genel olarak üniversite bölgesi olan kentlerde genç nüfus yoğunluktadır. Gece kulüpleri, sahiller, kafe, restoran, oyun ve su parkları bir hayli canlıdır. Akademik ve dil açısından en çok tercih edilen bir diğer eyalet ise Boston’dur.  Harvard Üniversitesi ve MIT gibi kurumlar burada yer almaktadır. New York ise dünyanın moda ve sanat nabzını tutan bir kenttir. Dil eğitimi almak isteyenler burada diledikleri kadar sosyalleşebilirler.

Amerika’da Dil Okulları

Amerika’nın hemen her yerinde birçok zincir okul bulunmaktadır. Dil okullarının bir kısmı üniversite kampüsleri içerisinde yer alırken, bir kısmı da kendi kurs binalarında hizmet vermektedir. Okulların tamamında üst düzey bir teknoloji söz konusudur. Binalar akıllı olmakla birlikte, şehrin merkezin bulunan okullar, ulaşım açısından da öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Okul binalarının içinde öğrencilerin sosyalleşmek için çok fazla imkânı bulunuyor. En çok tercih edilen dil okulları ise Kaplan International, Embassy English, ELS, LSI, EC, Oxford House College ve St Giles’dir.

Yorum Yap