Senin Liderlik Tipin Hangisi? Testi Çöz Ve Öğren!
  1. Anasayfa
  2. Editörden

Senin Liderlik Tipin Hangisi? Testi Çöz Ve Öğren!

0

Günümüzde bir çok şirketin yönetim anlamında edindiği bir motto var. “Patron değil, lider yetiştirmek.” Fakat şunu unutmamalıyız ki dünyada sadece tek tip bir liderlik yoktur. Aksine, araştırmalar sonucunda bir çok liderlik tipi bulunmuştur.

Peki siz hangi tip lidersiniz? Testi çözün ve öğrenin!

1s-3
1a-3
1b-4
1c-3

2s-2
2a-3
2b-3
2c-3

3s-2
3a-3
3b-3
3c-3

4s-2
4a-3
Retro microphone on stage
4c-3

düz
düz1
5b-3
5c-3

6s-2
6a-3
6b-3
6c-3

7s-2
7a-2
HCMD12_04PLAT.RGB
7c-2

8s-1
8a-2
8b-2
8c-3

Senin Liderlik Tipin Hangisi? Testi Çöz Ve Öğren!
Demoktratik Lider
Aradığımız kan işte burada! Sen demokratik bir lidersin. Etrafındaki herkesin fikirlerine değer veriyorsun ve sorunları en adaletli bir şekilde çözmeye çalışıyorsun. Sen tıpkı, bir takımın terazisi gibisin!
Karizmatik Lider
Sende karizmatik lider ruhu var. İnsanları nasıl motive edebileceğini biliyosun aynı zamanda vizyoner fikirlerinle de etrafındaki kişilere ilham kaynağı oluyorsun. Bazen tahmin edilmesi zor düşüncelerin ve adımların var ama olsun biz seni bu halinle de seviyoruz.
Geleneksel Lider
İşte karşımızda tam bir "Wolf of the Wall Street" var. Sen insanların gözünde bir otorite merkezisin. Bundan dolayı söylediğin her söz karşındakiler için çok önemli. Senin için yaptığın işte hiç bir şekilde bir hata olmamalı ve her işi başarıyla halletmelisin. Belki takım aradaşlarınla sosyal anlamda vakit geçirirsen her anlamda daha başarılı bir lider olabilirsin! 😉

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.