Biyolojik Bilimler Seminer Serisi Webinarı Duyurusu
  1. Anasayfa
  2. Gençlik Projeleri

Biyolojik Bilimler Seminer Serisi Webinarı Duyurusu

0

Günümüzde gelişen teknolojiler eşliğinde yeni bilimsel gelişmeler de yaşanmaktadır. Bu bilimsel gelişmeler toplumun gidişatından oldukça etkilenebilmektedir. Özellikle biyoloji bilimi alanında yaşanan birtakım yeni gelişmeler, günümüzün ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkan ve hayatımızı tümü ile etkisi altına alan Covid-19 salgını bağlamında da yaşanmaktadır. Covid-19 sürecinin etki ettiği birçok oluşum ve alanlar olduğu gibi bu alanların belki de en güçlü etkisi insan sağlığı üzerinde yapılan araştırmalarda yoğunlaştığını söyleyebilmek mümkündür. Bu bağlamı itibari ile biyoloji biliminin Covid-19 salgının etkisi bağlamında bir değerlendirilme ve incelenme süreci üzerine webinar eğitimi adı altında sizlere sunulması planlanmaktadır.

Program Hakkında Gerekli Detaylar

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde günümüzde de halen etkin bir şekilde çalışmakta olan (ABD) Dr. José Ordovas-Montañes, “Bariyer Dokuların Tek Hücreli Biyolojisi ve Covid-19” isim başlıklı bir eğitim konuşması gerçekleştirecektir. Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü’nün (TBAE) Biyolojik Bilimler Seminer Serisi kapsamı bağlamı itibarinde gerçekleştirilecek olan bu önemli ve yararlı bilimsel konuşmaya ilgili gençlerin ve bu alan için uğraş gösteren genç bilim insanlarının katılımı önem ile beklenmektedir.

Programın Tarihi ve Gerekli Olan Katılım Link Adresleri

Biyolojik Bilimler Semineri Serisi kapsamında sizler için yapılacak olan bu program 15 Nisan 2021 tarihinde ve saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) saat aralığında gerçekleştirilecektir.

Programa katılım linkleri ise;

Türkiye’nin bilimsel bir bakış açısı ile geleceğe emin adımlar atması bağlamı itibari ile geliştirilen bu yararlı ve eğitici eğitim programları, siz değerli katılımcılar için özel olarak hazırlanmakta olup bu eğitim programlarına katılımınız beklenmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.