Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Online Gazetecilik Eğitimi Başvuruları Başladı
  1. Anasayfa
  2. Seminer ve Kurslar

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Online Gazetecilik Eğitimi Başvuruları Başladı

0

İsveç Konsolosluğunun finansal desteğiyle Uğur Mumcu Araştırma Vakfı tarafından yerel gazeteciler için eğitim verilecektir. Yerel Kadın Gazetecileri Güçlendirmek: Gazeteciler İçin Online Platform (Empowering Local Women Journalists: Journalists Online Platform-JOP) adlı proje kapsamında eğitim verilmektedir.

Eğitim kapsamında gazetecilik ve ilgili tüm konular konuşulacaktır. Bu konuyu desteklemek adına şu derslerde eğitim verilecektir:

  • Gazetecilik Etiği
  • Haber Yazma
  • Mobil Gazetecilik
  • Toplumsal Cinsiyete Duyarlılık
  • Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik
  • Şiddet ve Medya

Eğitim Tarihleri

Başvuruları şu anda alınmakta olan gazetecilik eğitimi Kasım ayı içerisinde yapılacaktır. Aynı eğitim 2 kere düzenlenecektir fakat katılımcılar farklı olacaktır. Her katılımcı sadece bir eğitime katılabilir. İlk eğitim 21-22 Kasım 2020 tarihlerinde yapılırken, ikinci eğitim 28-29 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacaktır. Adaylar başvuru yaparken bu tarihlerden birini seçmelidir.

Seçilen kişiler Zoom üzerinden online olarak eğitimlere katılacaktır. Katılımcılar tüm oturumlara katılmalıdır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Gençlerin Eğitimlerine Finansal Katkı Sunabilecek Freelance İşler

Başvuru Şartları

Eğitimlere katılabilmek için gazeteci olmak şarttır. Belirlenen illerde görev yapmakta olan yerel gazeteciler eğitim alabilir. Adaylar arasından seçim yapılırken eğitime katılan gazeteciler arasında dengeli bir dağılım aranmaktadır.

Başvuru Süresi

Eğitime katılmak isteyen kişiler için başvurular alınmaya başlamıştır. 16 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar başvuru yapmak mümkündür. Seçilen kişiler 19 Kasım 2020 tarihine kadar açıklanacaktır. Katılımcılara derse giriş için gerekli bilgiler gönderilecektir. Başvuru yapmak isteyenler https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScWpSPHA-cCNkQHlRINY2NN8GjPYBlrF_-8sJcgZUC5NmWYtg/viewform adresi üzerinden form doldurmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.