AB Gönüllü Gençlik Projesi Uzaktan Eğitim Platformu Hizmete Başladı! 
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

AB Gönüllü Gençlik Projesi Uzaktan Eğitim Platformu Hizmete Başladı! 

0

Bir Erasmus+ projesi olan Gönüllü Gençlik (“Toplumsal Medya Gönüllülüğüne Gençlerin Dâhil Edilmesi”) Uzaktan Eğitim Platformu hizmet vermeye başladı! 

Gönüllü Gençlik projesini Toplumu ilgilendiren konularda gençlerin daha duyarlı, daha ilgili ve elini taşın altına koyarak gönüllülük esasına göre çeşitli sosyal faaliyetlerde yer almalarını ve bu süreçte toplumsal medya kullanımları konusunda bilinçlendirilmelerini amaçlamaktadır.” şeklinde özetleyen Bilim ve İnsan Vakfı Projeler Grubu Başkanı Zeynel Abidin Tokuoğlu; Gönüllü Gençlik adını verdikleri projede Gençlerin Toplumsal Medya ile ilgili olarak sosyal medyadan televizyon yayıncılığına, gazete sayfalarından billboardlara kadar ulaşan geniş bir mecrada; 

  • Ekran ve Medya Teknikleri 
  • Toplumsal Medya Yönetimi 
  • Gönüllü Gençlik Faaliyetlerinin Yönetimi 

konularında ücretsiz olarak katılabilecekleri ve her birinin sonunda alacakları sertifikalarla başarılarını taçlandırabilecekleri bir Uzaktan Eğitim Platformu hazırladık.” dedi. 

Sözlerini gençlere bir müjde ile bitirmek istediğini belirten Tokuoğlu, Proje hareketliliğinin bir tanesi de Avusturya Viyanada yapılacak. Şayet Covid-19 emaresi kalmaz ve sınırların açılarak Erasmus+ projelerinin hareketliliklerinin tekrar yapılabileceği durum oluşursa, sertifikalarını tam not üzerinden alan gençlerimizden bir kısmını Avusturya hareketliliğimize davet edeceğiz.” dedi. 

Gönüllü Gençlik; Bilim ve İnsan Vakfı tarafından yürütülen, Bulgaristan ve Avusturya’nın da katılımıyla gerçekleştirilen; Avrupa Komisyonu ve Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen bir Erasmus+ projesidir. 

Gönüllü Gençlik Ücretsiz Uzaktan Eğitim Platformu

Yorum Yap