Yurtdışı Eğitim ve Kariyer için Dünyanın En İyi 7 Ülkesi
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Yurtdışı Eğitim ve Kariyer için Dünyanın En İyi 7 Ülkesi

0

Yurtdışı alternatiflerini kullanmak isteyen öğrenciler, bu konularda yaptıkları araştırmalar sonrasında karşılarına birbirinden eşsiz ve benzersiz üniversiteler ile karşılaşabilirler. Alanlarına göre pek çok farklı kategorilerde üst sıralara yerleşen üniversiteler, ülke bazında da bakılması gerekir. İşte, yurtdışı eğitim ve kariyer için dünyanın en iyi 7 ülkesini birlikte sıralayabiliriz.

1. Güney Kore

teknolojik unsurları içerisinde bulunduran Güney Kore, bu alanda oldukça gelişmiştir. Bilgisayar bilimleri ile birlikte mühendislik alanları çerçevesinde üniversiteleri bünyesinde alanında en iyilerine sahiptir diyebiliriz.

2. Fransa

Tarih, sanat ve gastronomi alanında dünyanın enlerine sahip olan Fransa, aynı zamanda modanın tek adresi olarak da görülmektedir. Sanat ve estetik güzellik  konusunda dünya ülkeleri arasında bir marka görevi görür.

3. Amerika

Özgürlükler ülkesi olmasının yanı sıra öğrenciler için fırsatlar ülkesi olmaktadır Amerika. Öğrencilerin biryandan eğitimlerine devam ederken bir yandan da çalışma olanakları sunmaktadır. Bilim ve teknolojinin yanı sıra genel anlamda kariyer hedefi olan kişilerin en çok başvuru yaptığı ülke olduğu bilinmektedir.

4. Çin

Büyüyen ve genişleyen ekonomisi ile birlikte Çin, özellikler mezuniyet sonrası iş anlamında dünya devlerini bünyesinde tutar. Huawei, Lenovo, Alcatel ve daha pek çok şirketlerin yatırımları, öğrencilerin kariyer hedeflerini doldurabilir.

5. Kanada

Mezuniyet sonrası  çalışma olanakları kapsamında en fazla imkana sahip olan ülkelerden biridir. Özellikle yabancı kategorisindeki öğrenci ve çalışanlara uygulamakta olduğu ılımlı politika, kişileri bu ülkeye çekmektedir.

6. İngiltere

İngiltere, eğitim alanında Amerika ile birlikte anılmaktadır. Cambridge ve Oxford üniversiteleri ile eğitim alanında yıldızlaşmış bir dünya markası olarak görülebilir. Özellikle ingilizce öğrenimi konusunda çok fazla tercih edildiği bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar, beşeri bilimler, teknoloji gibi pek çok alandaki profesyonelliği öğrencileri içine çeker.

7. Avustralya

Hayat kalitesi kapsamında en kaliteli şartları sunmakta olan Avustralya, öğrenciler için de harika bir yaşam deneyimi sunmaktadır. Kariyer olanakları kapsamında zengin olanaklara  sahip olan bu ülke, çeşitli burslar sonrasında zaman kaybetmeden iş deneyimi elde etmenize olanak sağlar. Yazımızda genel hatlarıyla yurtdışı eğitim ve kariyer için dünyanın en iyi 7 ülkesini ele aldık.

 

 

 

Yorum Yap