İnsan Hakları Temelli Habercilik Atölyeleri
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

İnsan Hakları Temelli Habercilik Atölyeleri

0

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi tarafından yerel medya çalışanlarının haklarını konu alan online eğitimler yapılacaktır. İnsan haklarının temel kavramları ve ayrımcılıkla mücadeleyi güçlendirmek için eğitimler hazırlanmıştır.

İnsan Hakları Temelli Habercilik Atölyelerine Türkiye’nin farklı illerindeki yerel medyada çalışan gazeteciler katılabilecektir. Bu konuda iki oturum yapılmıştır ve üçüncü oturum yapılmaktadır. Üçüncü oturum Gazeteci Hale Gönültaş ile “Mülteciler ve Hak Odaklı Habercilik” konusunda yapılacaktır. Bu oturum 6 Kasım Cuma günü 16:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Pandemi koşullarından ötürü oturum online olarak yapılacaktır. Katılımcılar Zoom üzerinden katılım sağlayacaktır.

Başvuru Şekli ve Süresi

Oturuma katılmak isteyenler 5 Kasım Perşembe günü Saat 18:00’a kadar başvurularını yapmalıdır. Başvurular https://insanhaklari.tv/egitim-programlari-formlari/yerel-medya-calisanlariyla-insan-haklari-temelli-habercilik-atolyesi adresi üzerinden form doldurmak suretiyle yapılacaktır. Eğitim başvuru formu üzerinden katılmak istediğiniz eğitimi seçtikten sonra gerekli bilgileri girin.

Yapılacak olan atölye farklı başlıklarda yapılmaya yine devam edecektir. insanhaklari.tv adresi üzerinden gelişmeleri takip etmek mümkündür. İnsan Hakları Temelli Habercilik Atölyeleri başvurunuz hakkında geri dönüş yapılacaktır.

Yorum Yap