Yerel Gençlik Dernekleri Ağı Kurucu Üyelerini Seçecek
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı Kurucu Üyelerini Seçecek

0

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı (YGDA) tarafından Türkiye genelindeki kurucu üyeleri seçilecektir. gençlik derneğine kurucu üye olacak 30 dernek seçilecektir. Gençlik çalışmaları yapan ve bir taban oluşturan YGDA şimdi ise yeni gençlik ağını kuruyor.
Türkiye’deki gençlik derneklerinin hak temelli çalışmaları konusunda çalışma yapmak üzere yeni 30 üye dernek seçilecektir. 2020 yılı sonuna kadar bu üyelerin seçilmesi ve gençlik ağının kurulması amaçlanıyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinde gençlere yönelik olarak faaliyet gösteren dernekler iye olmak için başvuru yapabilecektir. Dernekler form doldurarak başvurularını yapabilecektir. Geçici olarak YGDA’nın dönem sekreterliğini yürüten Pi Gençlik Derneği tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Başvuru süresi

Üyelik için başvuru yapmak isteyenler 8 Kasım 2020 günü saat 23.00’a kadar başvuru yapmalıdır. Başvuru formu çevrimiçi olarak doldurulacaktır. Başvurular alındıktan sonra online toplantılar yapılarak daha fazla bilgi verilecektir. Bu aşamalardan sonra ise başvuru yapan dernekler arasından 30 dernek seçilecektir. Seçilen dernekler kendi kuruluşlarındaki resmi temsilcileriyle İzmir’de düzenlenecek olan eğitimlere katılacaktır. Eğitimler insan hakları, gençlik hakları ve ayrımcılıkla mücadele konularında yapılacaktır. Yeni kurulacak olan Yerel Gençlik Dernekleri Ağı kurucu üyesi olmak için https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvSu6IanqLPrK_2mcXQRkkS2wZbhpu-u_BcFYOaknWNswx2w/viewform adresi üzerinden form doldurmalıdır.

Bu proje Hrant Dink Vakfı Hibe Programı ve Avrupa Birliği Adesteği ile hazırlanmaktadır. İçerik sorumlusu ise dönem sekreteri olan Pi Gençlik Derneğidir.

Yorum Yap