Türkiye’ye Kıyasla Amerika’da Ne Ucuz? (3 Kategori)
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Türkiye’ye Kıyasla Amerika’da Ne Ucuz? (3 Kategori)

0

Türkiye’ye kıyasla Amerika’da ne ucuz yazımızda bugün 3 farklı kategoriyi kıyaslayacağız. Bu kategorilerin her biri için Amerika’ya giden kişilerin alışveriş yapması, Türkiye’ye oranla çok da ucuza gerçekleşecektir. Amerika’da satılmakta olan eşyalar sadece bu 3 kategori için değil, aynı zamanda sayılacak birçok kategori içinde Türkiye’ye kıyasla daha ucuzdur. Yazımızın devamında Amerika’dan ne alınır ve alışveriş sırasında dikkat edilmesi gereken tüyolar hakkında bilgi vereceğiz. Böylece hangi eşyayı nereden almanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Elektronik Eşyalar
Amerika’ya Erasmus veya sadece gezi için gitmiş olabilirsiniz. Her ne için gidilmiş olursa olsun, elektronik eşya satın almak isteyen birçok kişinin aklına ilk olarak İPhone gelecektir. Türkiye’ye kıyasla çok daha ucuz fiyatlara alınabilen İPhone telefon, Amerika’da ne alınır sorusuna elektronik bölümünde verilebilecek cevaplarım başında gelmektedir. Apple mağazalarına gittiğiniz takdirde, telefonu oldukça uygun fiyatlara alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de vermeniz gereken vergiyi, Amerika’nın Christina Mall’da bulunan Apple mağazasından telefonu satın aldığınız takdirde vergisiz olarak alabilirsiniz.

Elektronik bölümünde, Amerika’da ucuz olan şeyler kategorisinde sadece telefon yoktur. Fotoğraf makinesi, kulaklık, bilgisayar, laptop ve tablet gibi aklınıza gelebilecek birçok elektronik eşya için satın alma işlemini yaptığınız taktirde, Türkiye’ye kıyasla daha ucuz fiyatlara eşya sahibi olabilirsiniz.

Giyim Kuşam
Amerika’ya gitmişken giyim kuşam ile ilgili olan ürünleri de almadan olmaz. Türkiye’ye oranla kıyaslandığı zaman arada oldukça fazla fiyat farkları bulunmaktadır. Türkiye’de satın almak yerine, Amerika’da bulunan arkadaşınızdan gelirken yanında getirmesi için Amerika’dan ne alınır sorusuna verebileceğimiz cevaplar ayakkabı, çanta, gömlek, tişört ve pantolon gibi ürünler olabilir. Kısa bir örnek ile anlatacak olursak, Amerika’da Nike bir ayakkabıyı satın almak için ödenen fiyat ile Türkiye’de Nike markasına ait ayakkabı satın alacak olan kişinin ödeyeceği miktarlar aynı değeridir.

Giyim kuşam kısmında da Amerika Türkiye’ye kıyasla daha ucuzdur. Bu ucuzluğu sadece yukarı kısımda belirtmiş olduğumuz ayakkabı, tişört, gömlek ve pantolon gibi eşyalar ile sınırlandırmayın. Bunlar dışında kol saati ve ceket gibi birçok ürünü de uygun fiyatlara alabilirsiniz. Satın alacak olduğunuz, Amerika’da ucuz olan şeyler kategorisinde yer alan giyim kuşam ürünleri için belirli bir mekân söylememize gerek yoktur. Amerika’nın neresine giderseniz gidin, ihtiyacınıza yönelik olan eşyaları uygun fiyata bulabilirsiniz.

Kozmetik Ürünleri
Bu kategori özellikle bayanların hoşuna gidecektir. Amerika’da ne ucuz fiyatlara alınır sorusuna listemizde vereceğimiz örnekler içerisindeki son kategori, kozmetik ürünleri olacaktır. Bayanların genelde her gün kullandığı bu ürünler, Türkiye’de ailelerin bütçesinden maaşından belirli bir miktar harcamalarına neden olurken, Amerika’da bu miktar çok daha düşüktür.

Listede saymış olduğumuz kategoriler için ürünlerin birçoğu Türkiye’ye kıyasla ortalama olarak %50 daha ucuz fiyatlara satılmaktadır. Fakat Türkiye’de satılan ürünlerin fiyatları sürekli güncellenmekte ve fiyat artışına uğramakta olduğu için tam olarak fiyat belirtmek çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Amerika’dan ne alınır kısmına gelirsek de Türkiye ile kıyaslama sırasında birçok kategoride bulunan ürün sayılabilir. Fakat Amerika’da ne ucuz fiyatlara alınabilir sorusu için normalde ürünlerin Amerika fiyatından daha ucuza satın alınabilmesi için indirim zamanları beklenilebilir ve bu fırsatlardan yararlanılarak çok daha ucuz fiyatlara ürünler satın alınabilmektedir.

Yorum Yap