Evde Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Evde Yapabileceğiniz Eğlenceli Aktiviteler

0

Evde vakit geçirmeyi sevenler, çocuklar olduğu için ancak evde rahat edenler ya da pandemi gibi sebeplerle sokağa çıkamayanlar için evde yapılabilecek aktiviteler imdada yetişiyor. Evde vakit geçirirken ben dahil herkesin en çok yaptığı aktivite muhtemelen yemek yemek. Fazla kilolara merhaba dememek için sizlere çok daha cazip öneriler sunalım. Pandemi dönemi başta olmak üzere evde kalmak zorunda olduğunuz dönemler için evde yapılabilecek aktiviteler listesini sizler için hazırladık.

Online Müze Gezmek

Google Arts & Culture projesi kapsamında dünyadaki müzelerin bazıları sanal olarak ziyaretçilerine açılmaktadır. Böylelikle evinizden çıkmadan 360 derece sanal müze ziyareti yapabilirsiniz. Türkiye’de bulunan müzeler de bu kapsamda ziyarete açıktır.

Evinizden Şehirleri Gezin

Online sunulan hizmetlerden birisi de farklı farklı şehirlerin sokaklarında arabayla dolaşabilmenizdir. Yerel radyonun açık olduğu araçların içerisinde sokakları dolaşabilecek ve yeni yerler keşfedebileceksiniz.

Karaoke Yapın

Eğer online aktiviteler yerine canlı kanlı faaliyetler istiyorsanız karaoke tam size göre olacaktır. Tek başınıza ya da sevdiklerinizle beraber en güzel şarkıları sizler seslendirebilir hatta kayıt altına alıp sonradan dinleyebilirsiniz. Kayıtların ne kadar güzel olduğunu görünce sizler bile şaşıracaksınız.

Evde Oynanabilecek Oyunlar

Hafta sonu ya da pandemi günlerinde evde oynanabilecek oyunlar güzel zamanlar geçirmenizi sağlayacak en önemli aktivitelerdendir. Bu oyunlar arasında tabu, kelime oyunu, sessiz sinema, 5 taş, monopol gibi çok çeşitli oyunlar vardır. Bazıları için oyun satın almanız gerekirken bazılarını kendiniz e yapabilirsiniz.
Eğer yalnız yaşayanlardansanız ilk tercihiniz yapbozlardan yana olabilir. Bin ya da 2 bin parçalık yapbozlar sizi epey süre eğlendirecektir.

Bitki Yetiştiriciliği

Evde yapılabilecek aktiviteler arasında en sevdiğim bitki yetiştiriciliği diyebilirim. Hem verimli vakit geçiriliyor, hem de toprakla iç içe olmak güzel enerji veriyor, sakinleştiriyor. İsterseniz saksıda süs bitkileri yetiştirebilir ve evde bir köşe yapabilirsiniz. İsterseniz de balkon ya da teras gibi bir alanda kendi minyatür bahçenizi oluşturabilirsiniz. Burada çilek, domates, salatalık gibi birkaç meyve sebze almanız bile mümkün.

Eğitim Seminerleri

Kendinizi yetiştirmek istediğiniz bir alan varsa ancak vaktiniz yoksa en doğru zamandasınız. Örneğin kodlama öğrenmek, blok ya da website açmak günümüzde şarttır diyebiliriz. Bunun için online eğitimler alarak evde çalışabilir, deneme çalışmaları yapabilirsiniz.

Spor Yapın

Evde yapılacak olan yoga, pilates, zumba gibi sporlar size oldukça iyi gelecektir. Hem kilo vermeyi sıkılaşmayı sağlar. Hem de ruhunuza iyi gelir, rahatlamanızı sağlar. Düzenli olarak yapacağınız spor ile kendinizi çok daha genç ve dinamik hissedebilirsiniz.

Hobi Edinin

Evde yapılacak aktiviteler arasında hobiler de önde gelir. Takı tasarım, ebru, kaligrafi gibi hobileri evde de yapabilirsiniz. Bunun için gerekli tüm malzemeleri internet yoluyla evden çıkmadan temin edebilirsiniz. Üstelik sürekli yeni şeyler üreteceğiniz için sıkılmaya vaktiniz kalmaz.

Yorum Yap