ESKİŞEHİR’DE 5 GÜNLÜK GENÇLİK DEĞİŞİM PROJESİ
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

ESKİŞEHİR’DE 5 GÜNLÜK GENÇLİK DEĞİŞİM PROJESİ

0

Gençlerimiz geleceğimizdir. Hayatı birçok farklı açıdan, yaştan, durumdan görüp birçok hata yapılabilir. Ama hatalardan ders çıkarmak ve bir an önce düze çıkmak yine kişinin kendi elindedir. Özellikle genç yaşta keşfedilen ve hiç de iyi sonuçlar elde edilmeyecek bir tehlike vardır: Madde bağımlılığı. Madde bağımlılığı kişide birçok olumsuz tepkimelere neden olabilmektedir: Çevreyle ilişkilerde zayıflama, istemsizce riskli davranışlarda bulunmak, depresyon hali vb. Tüm bunların önüne geçebilmek mümkün. Cesaretle bunu kabullenip bir çözüme kavuşturmak için birçok yol vardır. Bunlardan biri de Gençlik Değişim Projesi!

Eskişehir’de gerçekleştirilecek olan Gençlik Değişim Projesi, Madde Bağımlısı Bireyleri Müzik ile Tedavi Etmek konusunu ele almaktadır. 21- 27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bu proje bir Erasmus projesi olup, tüm bu süreç boyunca Eskişehir’de konaklama ve yemek masrafları Avrupa Birliği tarafından karşılayacaktır.

Projede 6 farklı ülkeden toplam 300 kişi yer alacaktır. Yapılan aktiviteler doğrultusunda ortak bir sorun karşısında çözümler aranacak ve bir ürün ortaya konulacaktır. Yapılacak aktiviteler kesinlikle korkulacak şeyler içermemektedir. Tamamen öğretim teknikleriyle oluşturulmuş eğlenceli ve öğretici aktivitelerdir. Bu proje Avrupa Birliği’nin hedefleri doğrultusunda fırsat eşitliği, cinsiyet eşitliği, saygı, ırkçılık ve ayrımcılıkla mücadele gibi konulara önemle ön planda tutmaktadır.

Formda sorulan sorular tamamen katılımcı profilini ortaya çıkarmak amacıyla sorulmuştur. Bunun ışığında İngilizce seviyesi, proje konusundaki deneyimler, eğitim durumu, yaşanılan şehir vb. kriterler fark etmeksizin başvuru yapılabilir.

Son Başvuru Tarihi: 11 Temmuz 2021

Başvuru İçin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzwUktozodVoFN4KZ1RPmBMGVPO0DVN99tpzMgnKvbvQdrdA/viewform

 

Yorum Yap