Yarını Kodlayanlar Projesi Gönüllüler Bağlantıda Etkinliği Başlıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Yarını Kodlayanlar Projesi Gönüllüler Bağlantıda Etkinliği Başlıyor!

0

Habitat Derneği içinde yaşıyor olduğumuz dijital çağın tüm gerekliliklerini karşılayabilecek, sürdürülebilir biçimde ilerleyen ve yol alan; bu bağlamda kuvvetli ortaklıklarından güç alan bir oluşumdur. 

Türkiye Vodafone Vakfı beraberliğinde dijital değişim ve dönüşüme öncülük etmekte ve genç nesillerin verilecek eğitimlerle güçlenmesini sağlamaktadır. Kodlama bilincini yaygınlaştırmak amacı ile 2016 senesinde “Yarını Kodlayanlar” olarak bir araya gelmişlerdir. Proje dahilinde çocuk ve genç yaştaki bireylere kodlama eğitimi ve hackathonları düzenlemişlerdir ve 137.098 yüreğe erişmişlerdir

Habitat derneğinin şuan ki amacı etki alanlarını artırmak ve derinleştirmektir. Çocuklara verilecek olan eğitim ve hackathonlar için hazırlanan içeriklerde de ‘Herkes Bağlantıda’ prensibi ile hareket edeceklerdir. Bu anlayışla ilerleyecek olan oluşum; genç, öğretmen,aile üyeleri ve çocuklarımıza kodlama bilincini yaymak adına farkındalık artırıcı ve uzmanlık kazandırıcı eğitimler vermekteyi planlamaktadır. 

‘Gönüllüler Bağlantıda’ Etkinliği  Tarihi

 Yarını Kodlayanlar Projesi kapsamında gerçekleşecek olan ‘Gönüllüler Bağlantıda etkinliği;  13 Şubat Cumartesi,  yani bugün; saat 14.00’da YouTube da olacak!

‘Gönüllüler Bağlantıda’ Etkinliği  İçeriği Nedir?

Etkinlik; sürpriz eğitimcileriyle dört farklı panel olarak gerçekleşecektir

  • ‘’Yeni Neslin Teknolojisi ve Eğitimi’’,
  • ‘’Yeni Neslin Yetkinlikleri ve Girişimcilik’’,
  • ‘’Yeni Nesil Gönüllülük’’ 
  • ‘’Küresel Amaçlar ve Sosyal Etki’’ 

Sadece bunlarla yetinmeyip, aksiyon almanızı ve eyleme geçmenizi sağlayack müthiş program; alanında en uzman konuklar ile gerçekleşecektir. Gerçekleşecek olan 4 panelde, sağlık ve teknoloji alanında yeni bilgiler edineceğiz. Motivasyonumuz artarken, bizi hayallerimize sıkı sıkıya bağlayacak heyecan dolu bir etkinlik olacak!

Önemli Not : Gönüllüler Bağlantıda etkinliği ile ilgili öğrenmek ve bilgi almak istediğiniz konuları; bugün saat 14.00 a kadar  [email protected] mail adresi üzerinden edinebilirsiniz!

İNSTAGRAM ADRESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap