Sosyal Girişim Dünyasının En İyi 100 Kadın İsmi Seçiliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Sosyal Girişim Dünyasının En İyi 100 Kadın İsmi Seçiliyor!

0

Sosyal giriimcilik dünyasında çalışmakta olan birey yahut şirketleri bir araya getiren profesyonel a kuruluu EuclidNetwork, Avrupa ülkeleri dahilinde; Sosyal Girişim dünyasının en iyi 100 kadın ismini seçiyor!

Avrupa’daki kadın liderleri güçlendirme amacıyla EN, Sosyal Girişimde En İyi 100 Kadın Girişimini başlattı. Bu girişim aracılığıyla EN, sosyal girişim kapsamında sektörde yer almakta olan kadınları kutluyor, etki alanının , yolculuklarının ve başarılarının altını çiziyor,  onları daima bilmeye ve birbirlerine ilham vermeye itiyor!.

Seçilecek adaylar, 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Günü’nde yayınlanacak olan Euclid Network Sosyal Girişimde İlk 100 Kadın listesinde yer alacak. Adaylarla özel röportajlar web sitesinde ve bültende yayınlanacak.

Kadın liderler iki kategoride kutlanacak:

  • Sosyal girişimci
  • Sosyal Yenilikçi

Tüm adayların aşağıdaki kriterleri karşılamaları beklenmektedir:

  • Liderlik pozisyonuna sahip bir kadın (CEO, yönetici, müdür vb.)
  • Avrupa kıtasındaki sosyal girişim ekosisteminde çalışan
  • Kişisel bağlılık, dayanıklılık sahibi ve etki odaklı

Aşağıdaki kriterler her kategoriye özeldir:

Sosyal girişimci

Bir sosyal girişimin kadın kurucuları veya yöneticileri için (kar amaçlı, kar amacı gütmeyen veya karma).

Çalışmaları geçen yıl, tercihen bir veya daha fazla BM SDG’sini ele alarak önemli sosyal ve / veya çevresel etki göstermiştir. İş rollerinin beklentilerinin ötesine geçerler ve işlerinde yenilik sergilediler. Buna göre, liderlikleri için resmi olarak tanınmışlardır.

Sosyal Yenilikçi

Kamu ve özel sosyal kurum içi girişimciler, sosyal inkübatörler ve sosyal girişim ve akademisyenlerin ulusal ağları gibi aracıların liderleri için.

Sosyal girişimciler bölgesel, ulusal, uluslar üstü veya uluslararası düzeyde çalışabilir. Sosyal yenilikçiler, sosyal ve / veya çevresel bir zorluğu çözme misyonuyla geçen yıl önemli bir etki göstermiş olmalılardır. Organizasyonlarının iş modeli buna göre esnek, gerçekçi ve etki odaklıdır.

Son başvuru tarihi: 21 Şubat 2021 Pazar

Detaylı bilgi ve adaylık  için : https://euclidnetwork.eu/portfolio-posts/euclid-network-top-100-women-in-social-enterprise

https://www.instagram.com/abbaskanligi/

https://www.instagram.com/sosyalgirisimtr/

https://www.instagram.com/eudelegationturkey/

https://www.instagram.com/siviltoplumsektoru/

Yorum Yap