‘Salgında Ne İzliyoruz?’ Temalı Etkiniz Forum İçin Başvurular Açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Seminer ve Kurslar

‘Salgında Ne İzliyoruz?’ Temalı Etkiniz Forum İçin Başvurular Açıldı

0

Etkiniz AB Programı’nın 17 ile 18 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrimiçi şekilde düzenleyeceği Forum’da, “COVID-19 salgını sırasında insan hakları izleme” başlığıyla birlikte tartışmaya açılacak.
Etkiniz Forum’da, salgın döneminde Türkiye ve Dünyada hangi hak alanlarının izlenmiş olduğu, pandeminin etkisiyle artan ve yeni şekillerde karşılaşılan hak ihlalleri, salgın sürecinde dezavantajlı gruplar üzerinde oluşan etkileri, Covid-19 salgını sırasında toplumsal hareketler gibi konularda paneller düzenlenecek. Forumda ayrıca katılımcı olan kişilerin bilgi ve birikimlerini paylaşabilecekleri ve ağ kurabilecekleri hem oturum hem de atölyeler yer alacak. Sivil toplum örgütlerinin (STÖ) insan haklarını izleme çalışmalarını paylaşabilecekleri bir sergi alanı da Forum kapsamında sunulan diğer etkinlikler arasında bulunuyor.
Toplantıya katılım sağlamak sivil toplum örgütü temsilcileri başvuru formunu doldurabilirler. Katılım için doldurulması zorunlu olan formun en geç 5 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar doldurulması gerekir.

Seçim Kriterleri

Katılımcıların kabulünde ilk önce başvuran insan hakları izleme temelli amaçlı çalışmalar yürüten sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine öncelik verilecek.
Bununla birlikte;

  • Tematik çalışma alanı çeşitliliği,
  • Katılımda şehirlere göre eşit temsil konusu,
  • Katılımda toplumsal cinsiyet kapsamında eşit temsil hususu,
  • Dezavantajlı grupların temsili dikkate alınacak.
    Önemli not: Katılımcı sayısının sınırlı olması nedeniyle başvuru yapılması zorunludur. Forum’a başvuru yapmayan ya da başvurusu onaylanmayanların kişilerin katılımı mümkün olmayacaktır.
Detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayın.

 

İnstagram adresi

Yorum Yap