LEAD21 Fellowship Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

LEAD21 Fellowship Başvuruları Başladı

0

LEAD21 Fellowship programı; gençlerin yeni dönem liderlik yeteneklerini geliştirmeyi hedef alıp kariyer yolcuklarına eşlik eder. Bunun sonucunda dahil olacakları topluluk ve  organizasyonlarda fark yaratacak birer lider adayı olabilmeleri adına yatırım yapan bir programdır.

 

LEAD21 Fellowship Programı Detayları

 

  • Lider Mentor ve Fellow Görüşmeleri bölümünde temsilcilerimiz iş dünyasının zirve isimleri arasında yer alan kişilerden birebir mentorluk alıp, bu sayede bir lider mentorun bakış açısı ve önerileri ile buluşmaları hedef olur.
  • Üst Düzey Yönetici Mentor ve Fellow Görüşmeleri kısmında ise temsilcilerin Lider Mentor firmasındaki üst düzey bir yönetici tarafından birebir mentorluk alıp, hem kariyer hem de liderlik kavramlarını, bunun üzerine bir de üst düzey yönetici mentorların bakış açılarından görmeleri amaç alınır.
  • Startup Mentor ve Fellow Görüşmeleri kısmıyla ise fellowların Türkiye’nin önde gelen 21 tane startup kurucusu liderinden birebir olarak mentorluk alıp girişimci bakış açısıyla yakından tanışmaları sağlanır.
  • Fellowlar kariyer hedefleri kapsamında, ilgili alanda çalışma sağlayan Yenibirlider Gelişim Programı temsilcileriyle birlikte bir saatlik hızlandırıcı görüşmeler yaparak ilgili sektör ve ilgili meslek grubuna dair bakış açısı edinmeleri sağlanır. Ayrıca yine Yenibirlider Gelişim Programı temsilcisi aynı zamanda İnsan Kaynakları Profesyonelleriyle mülakat tavsiyeleri, CV değerlendirme ve kariyer perspektifi kısmında bir saatlik hızlandırıcı görüşmeler yaparlar.

 

Katılım Detayları

 

LEAD21 Fellowship Programı başvurularının değerlendirmeye alınması için kişilerin 25 yaşında ya da daha genç olup, 2022 yılının Şubat ayı itibariyle de Türkiye’deki üniversitelerin birinde 2. Ya da 3. Sınıf lisans öğrencisi olacak olmaları gerekir.

Başvuruların Başlangıcı- Başvuruların Bitişi;

19 Mayıs 2021 – 11 Temmuz 2021

Seçme ve Değerlendirme Süreci

Online Başvuru Etabı: Adaylar web sitesinden başvurularını gerçekleştirirler.

Video Etabı: Adaylar, kendilerine yöneltilmiş olan sorulara yanıt şeklinde videolar çekerler.

Online Mülakat Etabı: Adaylarla birebir ve çevrimiçi şekilde görüşmeler gerçekleştirilir.

Son Etap Değerlendirme Günü: Son 42 adayla toplamda bir gün süren takım ve bireysel performanslarının sergilemiş olduğu bir değerlendirme günü düzenlenir.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayın

 

İnstagram adresi

Yorum Yap