KPSS Şartsız Personel Alımları 2020
  1. Anasayfa
  2. İş ve Staj Fırsatları

KPSS Şartsız Personel Alımları 2020

0

Çeşitli kamu kurum ve kuruluşları için açılan KPSS şartsız personel alımları ile ilgili kısa bilgileri aşağıdan bulabilir, başvuru şartları ve başvuru yapmak için ilgili başlıklar altındaki linkleri kullanabilirsiniz. KPSS şartsız iş ilanları arasında birçok önemli kurumun ilanları bulunmakta olup, gerekli şartları sağlayan başvuru sahipleri arasından yapılan mülakatlar sonucunda personel alımları gerçekleşecektir.

KPSS Şartsız Personel Alımları 2020

Sayıştay Başkanlığı 45 Memur Alımı

Sayıştay Başkanlığı, KPSS şartı olmadan, toplamda 45 kişilik denetçi yardımcılığı için kadro açtı. Eleme sınavı ve ardından yapılacak mülakat sonucunda personel alımı yapacak olan Sayıştay Başkanlığı personel alımı için son başvuru tarihi 01 Kasım 2020’de yapılacak olup, sınav bu tarihte saat 10.15’te Ankara’da yapılacaktır.  Sınav başvuruları ise, 22-29 Eylül 2020 tarihleri arasında açılacaktır.

Sayıştay Başkanlığı Personel Alımı Başvurusu İçin Tıklayın (ÖSYM Resmi web sitesi)

Milli Savunma Bakanlığı 94 Güvenlik Görevlisi Alımı

Milli Savunma Bakanlığı, farklı illerdeki Akaryakıt ikmal ve NATO POL Tesislerinde istihdam edilmek üzere, toplamda 94 kişilik güvenlik görevlisi alacaktır. Sürekli işçi statüsünde çalışacak olan güvenlik görevlilerinin, silahlı güvenlik görevlisi olma gerekliliği vardır.

Herhangi bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla hapsi cezası almamış olmamak, 33 yaşından küçük 18 yaşından büyük olmak, en az lise veya dengi okullardan mezun olmak, açık arazi şartlarında gece ve gündüz çalışmalarına elverişli olmak gibi şartlar aranmaktadır.

Başvurular 21-25 Eylül 2020 tarihleri aralığında, İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılmak durumundadır. Şartları sağlayan adaylar, noter kura işlemlerine tabii tutulup, personel seçimi noter huzurunda yapılacak kura çekimleri ile olacaktır.

Sözlü sınav yerleri ve tarihleri https://www.ant.gov.tr/ adresinden açıklanacak olup, sınav sonuçları da yine bu site üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru için İŞKUR resmi web sitesi

 

Kamu Gözetimi Kurumu Memur Alımları

Kamu Gözetimi Kurumu Memur Alımları Bağımsız Denetçi alımı için başvurular, 21 Eylül 2020 itibariyle başlamakta olup, 2 Eylül saat 17.00’a kadar devam edecektir.

Başvurular kurumun resmi internet sitesi üzerindeki başvuru formunun doldurulması ile yapılmaktadır. İşletme, siyasal bilgiler, kamu yönetimi, bankacılık, muhasebe, maliye, hukuk ve iktisat alanlarında öğrenim veren fakültelerden mezun olanlar sınava katılabilir. Veya yüksekokullardan ya da YÖK tarafından tanınmış denkliğe göre diğer okullardan minimum lisans mezunu olanlar, sınavlara katılma hakkına sahiptir.

Sınavlar İzmir, Ankara ve İstanbul’da, 14 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olup, sınav saati ve yerleri sınav tarihinden önce, minimum 15 gün içerisinde kurumun resmi internet sitesi üzerinden paylaşılacaktır. Sınava girecek kişilerin, sınavdaki konu başına 150 TL sınav ücretini, online ortamda ödemesi gerekmektedir

Kamu Gözetimi Kurumu Memur Alımı Başvuruları İçin Tıklayınız

Dışişleri Bakanlığı Paris Başkonsolosluğu Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı Paris Başkonsolosluğu’nda istihdam edilmek üzere, 2 sekreter alımı yapacaktır. KPSS Şartsız personel alımları 2020 arasında iyi bir kariyer edinmek isteyenlerin dikkatini çeken iş için başvuru yapacakların, sınav tarihinde 41 yaşına girmemiş olması gerekmektedir.

Yazılı yeterlilik sınavı, 13 Ekim 2020 günü saat 14.00’da, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu binasında yapılacaktır. Bu sınavda başarı sağlayan kişiler ise 20 Ekim saat 14.00’da yine başkonsoloslukta uygulamalı ve sözlü sınavlara tabi tutulacaktır.

Sınava katılmak için başvurular, ıslak imzalı dilekçe ile Paris Başkonsolosluğu’na elden veya posta yoluyla iletilmek suretiyle yapılacaktır.

Dışişleri Bakanlığı Salzburg Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter Alımı

Salzburg Başkonsolosluğu için alınacak sözleşmeli sekreter sayısı, 1 kişidir. 41 yaşından gün almamış, ağır hapis cezasını çarptırılmamış olması gerekir. Ayrıca; Türkçe ve Almancayı çok iyi konuşabilen, daktilo ve bilgisayar kullanabilen adayların başvuru dilekçelerini başkonsolosluğa iletmeleri gerekmektedir.

Yazılı yeterlilik sınavı başkonsolosluk binasında 1 Ekim 2020 tarihinde saat 10.00’da yapılacaktır. Yazılı sınavdan başarı sağlayan adaylar ise 8 Ekim Perşembe günü saat 10.00’da yine konsolosluk binasında, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Sınav başvuruları için en geç 15 Eylül 2020 saat 17.00’a kadar, Strubergasse 9-A, 5020 Salzburg/Avusturya adresindeki başkonsolosluğu posta veya elden dilekçenin ulaştırılması ile yapılması gerekir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.