İtalya’da Lisans Eğitiminin Avantajları
  1. Ana Sayfa
  2. Yurtdışında Eğitim

İtalya’da Lisans Eğitiminin Avantajları

0

İtalya, geçmişten bugüne dek, Avrupa’nın birçok uygarlığına ev sahipliği yapmış bir ülkedir. Zengin kültür çeşitliliği ile de Türk topluma benzer nitelikler taşıyan ülke, eğitim ve öğretim açısından kalite standartlarının oldukça üst düzeyde tutuyor. Bu nedenle de ülkemizde çok sayıda öğrenci İtalya gibi büyük ve zengin bir kültüre sahip ülkede, lisans düzeyinde eğitim almak için hayaller kurmaktadırlar. İtalya’da lisan eğitimi almanın avantajları elbette ki saymakla bitmez! Çünkü İtalyan kültürü ve eğitim politikaları son derece kalitelidir.

Avrupa’nın da bir numaralı eğitim merkezi olan İtalya, tarihi ve kültürel nitelikleri de dikkatleri üzerine çekmektedir. Öyle ki İtalya’da lisans eğitimi alınabilecek üniversitelerin büyük bir kısmı devlet üniversitesidir. Bu nedenle de uluslararası anlamda eğitim ücretleri oldukça düşüktür. Peki İtalya’da lisans eğitimi nasıldır? İtalya’da lisans eğitimi almak için ne yapılması gerekiyor? İtalya lisans eğitim ücretleri ne kadar? Merak edenler için işte detaylar…

İtalya’da lisans eğitimi, ülkemizde verilen lisans eğitiminden süre olarak daha kısadır. Eğitim süreci 3 yılı kapsar. Aynı zamanda İtalya’da bulunan tüm okullar da YÖK tarafından tanınmaktadır. Burada eğitim alan öğrencilerin eğitim dilleri ağırlıklı olarak İtalyancadır. Ancak birçok programda İngilizce dilinde de eğitim alınabiliyor. Lisans eğitimi esnasında öğrencilerin ek bir dil olarak İtalyancayı iyi seviyede öğrenmesi mümkün olacaktır. İtalya özellikle de mimarlık ve tasarım alanında dünyanın en iyi üniversitelerine sahiptir. Üniversite eğitimleri boyunca öğrenciler part time çalışma iznine sahip olmaktadırlar. Burada eğitim gören öğrenciler, diğer Avrupa şehirlerine de vizesiz girebilirler. 

Yorum Yap