Geleceği Tasarlamak İçin Sen de Gönüllü Eğitmen Ol
  1. Anasayfa
  2. Gençlik

Geleceği Tasarlamak İçin Sen de Gönüllü Eğitmen Ol

0

Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor adıyla ilk olarak 2004 yılında başlayan gönüllülük projesi 2014 yılından bu yana ise Geleceğini Tasarla adı altında devam ediyor. Çağın gerekliliklerine sahip olan genç bireyler yetiştirmek adına hayata geçirilen bu projenin iki odak noktası bulunuyor. Bunlardan ilki beceri iken ikincisi ise istihdamdır. Öncelikli olarak gençlerin 21. Yüzyılın gerektirdiği dijital becerilere sahip olması amaçlanırken sonraki adımda ise istihdam edilebilmelerinin önü açılmak istenmektedir.

Bu kapsamda 2020 yılında da çalışmalar geleceğinitasarla.com adresi üzerinden devam ediyor. Projeye eğitmen olarak katılmak isteyenler için başvurular alınmaya devam ediyor. başvurmak isteyen eğitmen adayları 25 Ekim 2020 tarihine kadar başvurularını online bir şekilde yapabilir.

Eğitmen Olma Şartları

Eğitmen olmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Dijital becerileri yüksek olan ve Microsoft Office programları hakkında derin bilgiye sahip olanlar öncelikli olarak kabul edilecektir. Eğitmen olacak kimseler bu işi gönüllü olarak yapacakları için işlerini sevmeleri de son derece önemlidir. Eğitmenler eğitim alan kişilere mentorluk yapacak ve projenin elçisi statüsünde olacaklardır.

Eğitim almak isteyen kimseler de online platformdan üye olarak eğitim talebine bulunabilir. Eğitimlerde etkili bir CV hazırlamadan kaliteli sunum tekniklerine kadar iş hayatı için önemli pek çok konu paylaşılacaktır. Üstelik bu eğitimler için hiçbir ücret de talep edilmeyecektir.

Başvuru için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.