Gökyüzünü İncelemek İçin Kullanabileceğiniz 6 Farklı Uygulama
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Gökyüzünü İncelemek İçin Kullanabileceğiniz 6 Farklı Uygulama

0

Yıldızların ve gezegenlerin olduğu uçsuz bucaksız bir gökyüzü hemen herkesin ilgisini çekmektedir. Gökyüzünde gerçekleşen birbirinden güzel olayları ve de yıldızların hareketlerini daha yakından takip etmek için kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcuttur. Oldukça usta bir şekilde üretilmiş olan uygulamalar sayesinde uzayın derinliklerini keşfedebilir ve gökyüzü olaylarını daha yakından inceleyebilirsiniz. İşte, gökyüzünü incelemek için kullanabileceğiniz 6 farklı uygulama sizlerle…

1 Google Sky

Google Sky, geliştirilmiş en iyi gökyüzü uygulamalarından biridir. Hubble Uzay Teleskobu, Sloan Dijital Gökyüzü Araştırması ve de Sayısallaştırılmış Gökyüzü Araştırması aracılığı ile uzayın derinliklerini keşfetmenizi olanaklı kılmaktadır. Uygulamanın en önemli avantajı ise hem cep telefonundan hem de masa üstü bilgisayarlardan ücretsiz olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Google Sky, anlık konumunuzu tespit ederek, cihazınızda sensörleri kullanır. Böylece de konumunuzdaki gezegenleri, yıldızları ve gök cisimlerini görmenizi sağlar. Tüm bunlara ek olarak ise takım yıldızları, güneş sistemi, galaksiler, kızılötesi görüntüler vb. hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Google Sky Web Sitesi İçin Tıklayınız.

 

2 Star Tracker

Star Tracker, takımyıldızlarını görüntülemenizi sağlayan bir uygulamadır. Hem İOS hem de Android cihazlara indirilerek kullanılması mümkündür. Uygulama 88 takım yıldızına ek olarak da güneş, ay ve gezegenleri gerçek zamanlı görüntülemenize olanak verir. Ek olarak ise burçlarla alakalı grafik özelliği de taşır. Gökyüzündeki nesnelerin konumunu göstermek için 3 boyutlu bir pusulanın kullanılmasına da imkân yaratmaktadır. Star Tracker uygulamasının Premium seçeneği aktif edilerek, daha profesyonel uzay tecrübesi edinmek mümkündür.

Star Tracker Web Sitesi İçin Tıklayınız.
Apple Store Uygulama İndirme Linki İçin Tıklayınız.

 

3 Skyview

Skywiew, ücretli sürümünü satın aldığınızda, çok daha detaylı bir şekilde uzay gözlemi yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Ancak Premium satın almak istemeyenler, ücretsiz sürüm ile de keyifli bir uzay deneyimi yaşayabilmektedirler. Uygulamayı kullanmak için telefonunuzu gökyüzüne çevirmelisiniz. Sonrasında takımyıldızlarını, gezegenleri ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nu keşfedebileceksiniz.

Skywiew Web Sitesi İçin Tıklayınız.
Apple Store Uygulama İndirme Linki İçin Tıklayınız.

 

4 NASA

NASA ücretsiz olarak kullanılabilen bir uygulamadır. Ayrıca NASA resmi uygulamasıyla kullanıcılara eşsiz bir uzay macerası deneyimi kazandırılmaktadır. Uygulama içerisinde sürekli güncellenen binlerce fotoğraf ve kitaplık yer almaktadır. Nasa Tv’yi de canlı olarak izlemeye olanak yaratır. Aynı zamanda da Uluslararası Uzay İstasyonu’nun Earth Viewing deneyinden de canlı akış sunmaktadır. NASA uygulaması üzerinden, NASA görevleri, lansman bilgileri ve ajans haberlerine de ulaşabilirsiniz.

NASA Web Sitesi İçin Tıklayınız.

5 Star Walk 2

Star Walk uygulaması Apple kullanıcıları için ücretlidir. Ancak Android işletim sistemine sahip olan telefonlardan ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Uygulama cep telefonlarındaki sensör ve konum özelliği kullanır. Böylece de gerçek zamanlı olarak gökyüzünün haritasını çıkarmaktadır. Uygulama ile yıldızları, takım yıldızlarını, kuyruklu yıldızları, gezegenleri, uyduları ve daha birçok gökyüzü cisimlerini görebilmeniz mümkündür.

Star Walk 2 Web Sitesi İçin Tıklayınız.
Apple Store Uygulama İndirme Linki İçin Tıklayınız.

 

6 SkySafari

Skysafari bir astronomi uygulamasıdır. Apple kullanıcıları için ücretlidir. Ancak Android işletim sistemine sahip telefonlarda ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Uygulama ile uzayı keşfetmek için telefonunuz gökyüzüne doğru tutmanız gerekir. Bu uygulamanın diğer uygulamalardan en önemli farkı ise; gökyüzünün binlerce yıl önce nasıl göründüğünü ya da gelecekte nasıl görüneceğini de göstermektedir.

SkySafari Web Sitesi İçin Tıklayınız.

Yorum Yap