Duvarları Olmayan Müze Yeni Küratörlerini Arıyor
  1. Ana Sayfa
  2. İş ve Staj Fırsatları

Duvarları Olmayan Müze Yeni Küratörlerini Arıyor

0

Duvarları olmayan müze 2017 yılında ilk defa Türkiye’de gerçekleşen sanal sergi platformu oldu. Platform üzerinde gerçekleşecek sanatçıların ve eserlerin hakkında yazı, resim ve işitsel bilgilerin yer alması gerekiyor. Bunun için metin kalınlaştırma, kontrast ve görme engellilerin okuyabileceği kabartmalı yazılar ile uyumlu bir şekilde çalışmak lazım. Bu proje küratörlere dijital ortamda çalışma, kültürel diyalog ve Birleşik Krallık görsel sanatlarında kendilerini geliştirme imkanı sunuyor. 

2017 yılından beri duvarları olmayan müze toplamda 25 tane sanatçının 60 eserini 3 ülkeden gelmiş küratör yardımı ile gerçekleştirmiştir. 90’dan fazla 0lkeye ulaşan bu sergide müze 2020 yılında Onur Ödülü kazanmıştır. 2015 yılının ödüllerinden de Gümüş Madalya ödülü kazanan müzenin 15 taneden fazla ödülü bulunuyor. 

Beşinci Sergi Açılıyor

Duvarları olmayan müze kapsamında beşinci sergi hazırlanıyor. Beşinci serginin konusu ise “Kadın ve Dayanışma” şeklinde belirlendi. Bu sergi kadınların eşit olması taraftarı olarak 2021 yılının Mart ayında ilk kez gerçekleştirilecek kadın dayanışmasına ait sergi olma niteliğini taşıyor. Özellikle 2020 yılında çıkan sorunlara yönelik kadınların ev içinde ve toplumsal kamu alanında ne kadar büyük değerinin olduğunu sergileyecek. Küratörler ise hazırlanacak temaların Birleşik Krallık ile Türkiye arasında nasıl bir bağ kurulacağı hakkında çalışmalar yapacak. Mayıs 2021 tarihinde duvarları olmayan müze kapsamında düzenlenecek bu sergi tüm kadınlar tarafından merak ediliyor. 

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın

Yorum Yap