Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu
0

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, 2014 yılında Avrupa Konseyi Okulları Ağı’nın bir parçası olarak İstanbul’da kurulan Avrupa Siyaset Okulu, çalışmalarını Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Derneği bünyesinde sürdürmektedir.

Okul, yılda iki kez düzenlediği eğitimler, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği etkinlikler aracılığıyla Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen farklı siyasi arka planlara sahip 25-35 yaş arası gençlerle farklı politika alternatifleri üzerine konuşmayı, onlara siyasette, sivil toplumda ve yerel yönetimlerde hedeflerini gerçekleştirme yolunda yardımcı olabilecek temel becerileri kazandırmayı amaçlar.

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, Kış 2020 Eğitim Programı’nı Anadolu Kültür, Avrupa Konseyi ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde, İngiltere Büyükelçiliği, İsveç Başkonsolosluğu, Mercator Vakfı, Özyeğin Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı desteğiyle gerçekleştirmiştir.

Kurucuları arasında; Can Gümüş, Emre Erdoğan, Erdal Yıldırım, Evren Balta gibi isimler yer almaktadır.

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu Kış 2020 Eğitim Programı’nı 26 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirmiştir. Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’nun bu programını Türkiye’nin 17 farklı şehrinden gelen 36 genç başarı ile tamamlamıştır. Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri ve uzmanları program kapsamında dersler vermiştir.

12-19 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan programda Türkiye’nin önde gelen akademisyen ve uzmanları ders verecek olup, ekonomik büyümeden dış politikaya, seçmen eğilimlerinden sosyal politikalara, çok çeşitli konu başlıkları altında derslerin yapılması hedeflenmektedir.

Okulun Eylül Eğitimi’ne hali hazırda siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde ve yerel yönetimlerde çalışmakta olan veya çalışmayı planlayan 25-35 yaş arasındaki gençler başvuruda bulunabilir. Program kotası 30 kişidir. Gelen başvurular arasında bir değerlendirme yapılacak ve İstanbul ile Ankara dışındaki şehirlerden gelen başvurulara öncelik verilmesi planlanmaktadır.

Katılımcıların konaklama, yol ve yemek masrafları Avrupa Siyaset Okulu tarafından karşılanacaktır.

Program için başvuru tarihi 1 Haziran 2021’de başlamış olup, 23 Haziran 2021 saat: 16.00’a kadar devam edecektir.

İlk aşamayı geçen adaylar 3 Temmuz 2021 günü internet üzerinden yapılacak olan sınava davet edileceklerdir. Sonuçlar 30 Temmuz 2021 tarihine kadar e- mail yoluyla bildirilecektir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://avrupasiyasetokulu.org/egitim-programimiz/kis-2020-programi/

Başvuru formu:

https://form.jotform.com/AvrupaSiyasetOkulu/eylul-2021-basvuru-formu

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.