Belçika Kasterlee Bölgesinde 1 Yıl Gönüllü Görev Yapacak Katılımcılar Aranıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Belçika Kasterlee Bölgesinde 1 Yıl Gönüllü Görev Yapacak Katılımcılar Aranıyor

0

European Solidarity Corps projesi kapsamında Belçika’nın Kasterlee bölgesinde 12 ay boyunca gönüllü hizmet verecek katılımcılar aranıyor.

Etkinlik Tanımı

De Hoge Rielen hem konaklama hem de koordine hizmeti sunan bir kuruluştur. Kuruluş 2021 yılı içerisinde 5 yeni gönüllüyü bünyesinde ağırlamak istiyor. 18 ile 30 yaş arasındaki kişilerden oluşacak bu gönüllülerin tüm konaklama ve yemek masrafları kuruluş tarafından karşılanacak. 12 ay boyunca gönüllülük süreci devam edecek.

Katılımcıların yapacakları görevler hizmetler ile ilgili gerekli eğitimler kuruluş tarafından verilecektir. Ayrıca düzenli olarak uygulama liderleri ile buluşmalar düzenlenerek eğitimler de yapılacaktır.

Katılımcılar bir ya da iki gönüllü ile birlikte aynı evi paylaşacaktır. Market ihtiyaçlarının tamamı da kuruluş tarafından karşılanacaktır.

Katılımcı Profili

Gönüllü olmak isteyen kişilerin sorumluluk duygusuna sahip olmaları gereklidir. esnek ve bağımsız bir yapıya sahip olması istenmektedir. Gençlerle birlikte çalışmayı sevmesi istenen adayların doğa ile de barışık olması gerekiyor. İnisiyatif alma kabiliyetinin olması da adaylardan istenen özelliklerden bir diğeridir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular https://europa.eu/youth/solidarity/placement/25018_en adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. 47 hafta sürecek etkinliğe Türkiye’den de başvurular kabul ediliyor. Etkinlik Belçika’da gerçekleştirilecek. Etkinliğin başladıpğı tarih itibariyle yaş şartını sağlayamayacak olan adayların başvuruları baştan kabul edilmeyecektir. Adayların doğru bilgi paylaşmaları gereklidir. Aksi takdirde adaylar seçilse bile vize işlemlerinde sıkıntı yaşayacaklardır.

Yorum Yap