AÇEV Okuyan Bir Gelecek Projesi
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

AÇEV Okuyan Bir Gelecek Projesi

0

Anne Çocuk Eğitim Vakfı olarak bilinen AÇEV tarafından hayata geçirilmiş olan Okuyan Bir Gelecek Dijital Platformu (http://www.okuyanbirgelecek.org), çocukları hem nitelikli kitaplarla hem de farklı yayınevleriyle tanıştırmayı, yetişkin bireyleri ise çocukların dil gelişimini destekleyecek tarzda kitap okuma üzerine bilinçlendirmeyi amaçlıyor.  Okuyan Bir Gelecek Dijital Platformu, Kidega ve İhtiyaç Haritası’nın çözüm ortaklığıyla birlikte hayata geçiriliyor. Kitaplar, Kidega kitap satış platformu üzerinden temin edilip İhtiyaç Haritası vesilesiyle belirlenen ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılırken, bir yandan da projenin tüm ülke genelinde yaygınlaşması hedefleniyor.

Platform üzerinden yapılmış olan bağışlarla evinde kendisine ait çocuk kitapları bulunmayan yüzlerce hayya binlerce çocuğa proje setleri ulaştırılacak. Çocuklara gönderilecek olan her proje setinin içinde, 5 tane hikaye kitabı, farklı kitap etkinlikleri, bilim dergisiyle beraber boya ve resim defteri de yer alacak. 

Proje setlerine ulaşım sağlamak için köy okulları ve ihtiyaç sahibi aileler ayrı şekillerde formlar üzerinden başvuru yapabilecekler. Şu an itibariyle köy okulları adına başvuru alınacak olup, ihtiyaç sahibi aileler için yapılacak başvurular ilerleyen tarihlerde açılacaktır. Köy okulları, kendi bünyesinde bulunan bütün ihtiyaç sahibi olan çocuklar için tek bir form üzerinden başvuru yapabilecekler.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için: https://www.ihtiyacharitasi.org/okuyanbirgelecek/

İnstagram adresi: https://instagram.com/acevkurumsal?igshid=brl3lkbwwbr0

Yorum Yap