Abdi İbrahim’den İyileştiren Fikirler Yarışması Başvuruları Devam Ediyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Yarışma

Abdi İbrahim’den İyileştiren Fikirler Yarışması Başvuruları Devam Ediyor!

0

Sağlık ve ilaç sektöründe sosyal inovasyon sağlaması amaçlanan projelere destek olmak için başlatılan İyileştiren Fikirler Yarışması maddi destek, eğitim ve mentorluk ve ödülü içeriyor. Başvurular 9 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek.
Şirketin belirlemiş olduğu sürdürülebilirlik stratejilerinin en önemli parçaları arasında yer alan ve 2021 yılından beridir uzun vadeli şekilde bakış açısıyla başlattığı program dahilinde İyileştiren Fikirler Yarışması, bu bağlamda hem Türkiye’nin hem de dünyanın önemli kuruluşları Ashoka Türkiye, Impact Hub İstanbul ve Mikado Danışmanlık eşliğinde hayata geçiriliyor. Abdi İbrahim, alanında uzman olan kişileri bir araya getirip hazırlamış olduğu bu yarışmayla sağlık ve ilaç alanında sosyal girişimcilere destek olmayı, sosyal fayda odaklı olan fikirleri güçlendirmeyi ve bu fikirleri artırmayı, sosyal girişimcilik potansiyelini tam anlamıyla kavramayı, start-up ekosistemine daha çok entegre olmayı ve Endüstri 4.0’ın getirdiği fırsatlardan fazlasıyla yararlanmayı amaçlıyor.

Yarışmanın 4 Ana Teması

9 Temmuz 2021 tarihine kadar proje başvuruları devam edecek olan yarışmanın öncelik verdiği dört ana tema ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Halk Sağlığı ve Bilinçlendirme: Toplumun bilinçlendirilmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla fikir ya da sosyal girişimlere öncelik verilecek. Toplumdaki yer alan özel hedef gruplarına yönelik (anneler, gençler, vb.) sağlık ve koruma çalışmalarının artırılmasına teşvik edilecek.
  • Sağlık ve İlaç Alanında Araştırma & Geliştirme: Sağlık ve ilaç sektöründe hem araştırmaya hem de geliştirmeye dayalı olan sosyal fayda odaklı yenilikçi girişimler teşvik edilecek. Sağlık ve ilaç alanında yenilikçi fikirler için gerek duyulan araştırma ve geliştirme çalışmalarına olanak sağlanacak.
  • Dezavantajlı Bölgeler ve Grupların Dahil Edilmesi: Sağlık – ilaç alanında doğru bilgiye ve aynı zamanda sağlık hizmetlerine erişim sırasında dezavantajlı olan bölgelere ulaşım sağlayacak girişimler teşvik edilecek. Sağlık alanında ise doğru bilgiye erişimde zorluk çeken gruplara (yaşlılar, gençler, anneler vb.) doğrudan şekilde ulaşmayı hedef alan girişimler öncelikli olarak desteklenecek.
  • Yenilikçilik: Sağlık – ilaç alanında yenilikçi çözüm ve fikirler sunan sosyal fayda odaklı fikirler ve sosyal girişimler öncelikli şekilde değerlendirilecek.
Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

İnstagram adresi

Yorum Yap