ULUSLARARASI METOT PAYLAŞIM ATÖLYELERİ
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

ULUSLARARASI METOT PAYLAŞIM ATÖLYELERİ

0

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Nelerdir? 

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları a bakıldığında (SKA), diğer bir deyişle Küresel Amaçlar, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi her türlü zararlı oluşumlardan korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak amacı ile evrensel eylem çağrısı olduğunu söyleyebilmek mümkündür. 

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, gelecek nesillerin daha iyi bir yaşamı sürdürülebilir biçimde iyileştirmek için, bugünden itibaren doğru ve gerekli birtakım seçimleri yapacak şekilde ortaklık ve pragmatizm ruhuyla yürütmektedir. Bu bağlam itibari ile tüm ülkelere, kendi önceliklerine ve dünyanın karşı karşıya olduğu riskli çevre sorunlarına uygun olarak benimseyecekleri açık rehberlik ve amaçlar sağlamaktadır. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, kapsayıcı bir gündemde kendini göstermektedir. Genel olarak yoksulluğun kök nedenlerine iner ve hem insanlar için hem de gezegenimiz için pozitif birtakım değişiklikler yapmak üzere bizleri birleştirmektedir. 

Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yaygın Eğitim Metotları \ Beslenme

Civil Society Exchange desteği ve Janun Hannover işbirliği ile yürütülen sürdürülebilir kalkınma ve gençlik çalışmaları için yaygın eğitim programları ve metotları paylaşılan Uluslararası Metot Paylaşım Atölyelerinin gündeminde bu ay Beslenme konusu yer almaktadır. Dünyamızı ve çevremizi değiştirmenin bir yolu da sofralarımızı dönüştürmekten ve ne yediğimizde karar vermekten geçmektedir. Bu atölyede genel olarak yenilenebilir olduğu halde göze hitap etmediği için bu nedenle satılmayıp israf edilen yiyecekler, hayvansal tüketimin yol açtığı doğa tahribatı, saniyeler içerisinde büyük sahaları bile dolduracak kadar gıdanın çöp olarak atılması, mevcut yiyeceklerin işlenmesi sürecinde suyun, toprağın ve enerjinin nasıl bağlamda harcandığı üzerine uzunca tartışılacaktır.
Dünyada hemen herkese yetebilecek kadar gıdanın olması mümkün iken neden hâlâ açlıkla mücadele ediyoruz ki? Gıda israfı ile günümüzde oldukça sık karşılaştığımız küresel ısınmanın nasıl bir ilişkisi olabilir?” gibi sorulara gençler ile birlikte nasıl çözüm bulunacağı paylaşılan yaygın eğitim metotları ile beraber öğrenmek mümkün olacaktır

Programın Yapılacağı Tarih ve Saat

Bu program ile ilgili olarak yaygın eğitim metodun varsa paylaşmak ya da sadece katılımcı olup yeni metotlar hakkındaki sunumları dinlemek isteyen herkes takvimini şimdiden ayarlamalıdır. 25 Nisan 2021 tarihinde Türkiye saatiyle 15:00 – 17:00 saatlerinde düzenlenecek olan çalıştayın eğitim dili İngilizce olacaktır. 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap