Türkiye’nin Online Gönüllülük Okulu Açıldı
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Sorumluluk Projeleri

Türkiye’nin Online Gönüllülük Okulu Açıldı

0

Gönüllü Hizmetler Derneği tarafından ülkemizde bir ilk olacak gönüllü okulu faaliyetlerine başladı. Bu platform sayesinde sivil toplumda ihtiyaç duyulan gönüllü ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor. Online olarak yapılacak eğitimler profesyoneller tarafından verilecektir. Sivil toplum kuruluşlarında gerekli olan tüm pozisyonlara ilişkin konularda eğitim verilecektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Geleceği Tasarlamak İçin Sen de Gönüllü Eğitmen Ol

Eğitim Detayları

Toplamda 10 hafta sürecek olan gönüllülük eğitimleri her hafta Salı günü 1,5 saat olacak şekilde yapılacaktır. Eğitimlerde modern insan, çevre ve hayvan değerleri üzerinde durulacaktır. Uygulama ve sinerji çalışmaları sayesinde seçilen kişiler örgütlerde gönüllü olarak faaliyet gösterebilecektir. Ayrıca katılımcılara video ödevler de verilecektir. Böylece eğitim sürecinde deneyim de kazandırılacaktır.

Ülkemizdeki sivil topluma ilişkin bilgilerin artması ve gönüllü olmanın yaygınlaşması için eğitimler büyük önem arz ediyor. Projenin internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaygınlaştırılarak daha fazla kişiye ulaşılması hedefleniyor.

9-99 yaş arasındaki tüm katılımcılara kapıları açık olan dernek, uluslar arası alanda gönüllü çalışma fırsatları da sunuyor. Eğitimlerden sonra bu fırsatlardan da yararlanmak mümkündür.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.