TEGV Nirun Şahingiray 4. Uluslararası Forumu Kayıtları Açıldı!
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

TEGV Nirun Şahingiray 4. Uluslararası Forumu Kayıtları Açıldı!

0

Birincisi 2013 yılında gerçekleştirilen I. Nirun Şahingiray Forumunun teması “Gelecek İçin Eğitimi Yeniden Biçimlendirmek: Çokluevrensel Bir Mücadele” olarak belirlenmiş ve T.C Cumhurbaşkanlığı ortaklığı ile yürütülmüştür.  

İkincisi 2015 yılında gerçekleştirilen Forum ise, Harvard Business School ortaklığı ile Kâr Amacı Gütmeyen Sektörde İzleme ve Değerlendirme” konusunu tartışılmıştır. 25 Kasım 2017’de Ashoka Türkiye ortaklığı ile Kadir Has Üniversitesinde gerçekleştirilecek III. Uluslararası Nirun Şahingiray Forumunun ana konusu da “Eğitimi Yeniden Hayal Etmek: Nitelikli ve Kapsayıcı Eğitime Erişim” olarak belirlenmiştir. 

Bu bağlamda ülkemizde öğrenime ait koşul tespiti sunulması, disiplinlerarası birbirinden farklı hayatların yansıtılması, toplantı ve atölye faaliyetlerinin planlanması amaç edinilmiştir. 

Etkinlik de  değişen eğitim ve öğrenme modellerini tartışmak amaçlanmaktadır.. Bir çocuğun gelişiminden, eğitim ortamına, eğitim enstrümanlarından, izleme değerlendirme stillerine dek her ayrıntı daima kesilemez bir hız ile farklılaşıyor. O zaman “biz neden aynı kalalım?” sorusu ile yola koyuluyoruz ve Forum ile eğitime dair düşünen, faaliyet gösteren ve daima üretkenlik içinde olan tüm paydaşları yeniden hayal etmek ve yeterli, nitelik sahibi ve kapsayıcı eğitime erişim hakkında tavsiyeler sunmak amacıyla bir araya toplamak ilk üzerimize düşen oluyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) 4. Uluslararası Nirun Şahingiray Eğitim Forumu, sivil toplum kuruluşları temsilcilerini, eğitim öğretim kapsamında çalışan eğitimciler, uzman ,bilir kişiler ve akademisyenleri bir ortamda  toplayarak eğitim alanındaki yenilik ve gelişmelerin sorgulandığı bir platform oluşturmayı amaçlıyor.


Nirun Şahingiray 4. Uluslarası Forumu ne zaman? 

Bu yıl çevrimiçi gerçekleşecek olan etkinlik, Değişim hiç bu kadar yakın olmamıştı’ dedirtecek cinsten!
Forum tarihi : 22 Mayıs 2021 Cumartesi 09.30-16.30
Atölyeler: 24-28 Mayıs 18.00-20.00

Kayıt içinaşağıdaki linke tıklayabilirsiniz : 

https://tegv.org/ns/2020/

Yorum Yap