Malta’da İngilizce Öğrenmek İstiyorum Dedirtecek 10 Neden
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim / Burslar

Malta’da İngilizce Öğrenmek İstiyorum Dedirtecek 10 Neden

0

Günümüzde İngilizce öğrenmek istiyorum diyen birçok kişinin asıl amacı, yabancı dil eğitime aldıktan sonra dünya genelinde iş yapabilmek veya sadece Türkiye ile sınırlı bir hayat yaşamak istememektedir. Fakat bugün bahsedecek olduğumuz Malta’da İngilizce öğrenmek için çok daha fazla nedeniniz olacaktır.

Malta, İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. Peki bu kadar insanın Malta gibi bir ülkeyi İngilizce dil eğitimi için neden tercih ettiklerini biliyor musunuz? Bu ülkenin dil eğitimi konusunda yeterli olması, ülkenin tercih edilmesindeki tek unsur değildir.

Deniz, Tarih ve Kültür ile İngilizce Öğrenmenin Faydaları Bir Başka
İngilizce öğrenmenin faydaları, bir ada ülkesi olan Malta illa olduğu zaman çok daha şahane olmaktadır. Alınan eğitimin yanında adada tarih, kültür ve deniz ile baş başa olmak da eğitimin güzel geçmesine katkı sağlayan faktörlerden birisidir. Akdeniz’de küçük bir yer olarak bilinir ve daha önceleri burası bir İngiliz sömürgesi olarak hayatına devam etmekteydi. Şu anda bağımsız bir ülke olsa da geçmiş tarihten izler taşımaktadır. İngilizce öğrenmek için gitmiş olduğunuz bu ülkede, İngiliz kültürüne ait farklı yapıları görmeniz oldukça mümkündür. Bu yapılar arasında filmlerden aşina olduğumuz Truva ve Gladyatör gibi dünya kayıtlarında bilinen ünlü yapımların çekilmiş olduğu sahneleri görebilmeniz mümkündür. Küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen, İngilizce öğrenmek istiyorum diyen birçok Türk öğrencinin tercihleri arasında yer almaya devam etmektedir. Sadece Türk öğrencilerin değil aynı zamanda dünyanın dört bir tarafından farklı ülkelerden gelmekte olan öğrencilere de eğitim için ev sahipliği yapan bir ada ülkesidir. Malta’nın bu kadar popüler olmasındaki nedenler arasında şunlar bulunur:

 • Öğrenci için her şey İngilizce öğrenmek istiyorum cümlesiyle bitmiyor. Bunun yanında eğitim alınacak olan ülkenin maddi açıdan öğrenciye hitap etmesi de önemlidir. Malta ekonomik koşullar yönünden öğrencilere yönelik bir ülke olması ve Türkiye’ye yakın bir konumda olması nedeni ile tercih sebebidir.
 • Malta Türkiye’ye oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Bu durum her 2 ülkenin de benzer hava koşullarına sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sayede de Türkiye’den Malta’ya eğitim için gidecek olan öğrenci, hava koşullarından dolayı ülkede herhangi bir zorluk yaşamayacaktır.
  İngilizce öğrenmek istiyorum diyen bir öğrencinin dikkat etmesi gereken konulardan birisi de eğitim almak
 • istediği bölgenin sıcakkanlı olup olmadığıdır. Sadece eğitim değil belirli bir zamanın geçirilecek olduğu ülkede, insanlar misafirperverdir.
 • Eskiden İngilizlerin sömürgesinde olan bir ülke olması nedeni ile geçmişten bugüne halk arasında İngilizce konuşma yaygındır. Bu sebeple sadece okul içerisinde değil aynı zamanda halk arasında da öğrencinin İngilizce konuşması mümkündür.
 • Vize konusu için Malta’nın yeşil pasaportu olan kişilere 90 günlük vizesiz konaklama hakkı verdiği bilinmektedir. Bunun yanında İngilizce öğrenmek istiyorum fakat daha fazla süreye ihtiyacım var diyen kişiler için ise diğer Avrupa ülkelerinde istenen vize şartlarından farklı bir süreç işlemektedir.
 • Öğrencilerin maddi durumuna göre birçok konaklama çeşidi mümkündür. En lüks dairelerden, en uygun dairelere varana kadar bütçeye uygun şekilde seçim yapılabilir.
 • Öğrenmenin faydaları oldukça fazladır. Bu doğrultuda Malta’da eğitiminize devam ederken, aynı zamanda çalışabilme imkânınız da bulunmaktadır. Bunun yanında okul sonrasında staj imkânı da bu ülkede sunulabilmektedir.
 • Akdeniz’de bulunan bu ada ülkesinde eğitim almak isteyen bir öğrenci, sahilin keyfini çıkarabilir. Bunun yanında ülkenin farklı yerlerinde düzenlenen festivallere de katılarak eğlenme imkânı bulunmaktadır.
 • Schengen vizesi sahibi olduğunuz takdirde, sadece Malta’da gezmek ile sınırlı kalmayıp, Avrupa’nın birçok ülkesine gidebilme imkânınız bulunacaktır.
 • İngilizce öğrenmek için gidilen birçok ülkede trafik konusunda öğrencilerin şikâyeti olmaktadır. Bu küçük ada ülkesinde ise varılmak istenen mesafelerin kısa olması ve ulaşımın da yeterli olması nedeni ile herhangi bir ulaşım sıkıntısı yaşanmamaktadır.

Yorum Yap