Başka Bir Dil Mümkün!
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Başka Bir Dil Mümkün!

0

Nefret söylemleri ve ötekileştirme çabalarıyla pek çok insanın küçük düşürüldüğü bu dünyada Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu ile birlikte bu konuları noktası noktasına irdeleyen bir seminer sizleri bekliyor!

Seminer Programı Nerede ve Ne Zaman?

Nisan ayının ikinci buluşması için yapılan planlamalar doğrultusunda, iletişimbilimci ve akademisyen Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, 9 Nisan Cuma günü saat 20.30 tarihinde siz değerli dinleyiciler ile buluşacak. Webinar’a katılmak için yapılması gereken tek şey ise; Ötekidernek resmi Instagram hesabı üzerinde yer alan bio kısmından kayıt linkine erişmek olacak. 

Webinar Hakkında

Özellikle de pek çok kesimin sıklıkla kullandığı, insanlık sosyal tutum ve davranışlarını olumsuz yönde etkileyen nefret söylemleri, keza aynı şekilde bu söylemleri destekleyen ötekileştirme çabaları, pek çok tarafı huzursuz, pasif ve bir o kadar da mutsuz etmektedir. Durum bu şekilde olduğunda ise kulak ardı etmek yerine söylenen yeni ve olumlu sözlerle kulak asmak, bu durumun üstüne giderek konuşarak çözmek gerekir. İşte tüm bu bütünün ufak bir parçası olarak bilgilendirme ve bilinç uyandırma çabası içinde yapılacak bir Webinar tasarısı şeklinde özetleyebiliriz.

Katılım Hakkında

Online seminer tarzı pek çok programda olduğu gibi bu Webinar programına katılmak için de sanal yöntemleri tercih etmeniz gerekiyor. Daha önce de buna benzer pek çok program ile ön plana çıkan, yüzlerce insanın katılımı ile bambaşka bir boyuta taşıdığı uygulamaları gün geçtikçe geliştiren Öteki Dernek, yine kullanıcıların Instagram hesabı üzerinden bu programa katılmasına olanak sağladı. Instagram sayfası üzerinde yer alan linke tıklayan kullanıcılar, daha sonraki aşamada ise karşısına çıkan ekranda ‘’Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu İle Başka Bir Dil Mümkün’’ seçeneğini seçerek söz konusu seminerin kayıt linkine erişebilmektedir. Burada yer alan sanal anket aracında sırası ile Ad  , Yaş ve E-posta adresi girilerek kolay bir şekilde programa kayıt işlemi yapılabilir. Bağlantı adresine https://visitmy.bio/otekidernek üzerinden de erişim yapılabilmektedir. Özellikle de her yaş kategorisinden insanın katılımı ile daha da geniş bir yelpazeye yayılması planlanan bu programa sizler de davet linkini kullanarak giriş yapabilirsiniz!

Yorum Yap