Hackathon Türkiye Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Hackathon Türkiye Başvuruları Başladı

0

48 saat sürecek olan Hackathon Türkiye ile eğlenceli bir yarışma deneyimi yaşanacaktır. Üstelik sonunda kazanan takım ödüllendirilecektir. Bu sene Just in Case etkinliği kapsamında Kariyer.net ana sponsorluğu ile gerçekleşecek olan Hackathon Türkiye için başvurular alınmaya başlandı.

Yarışma mentorlar eşliğinde yapılacaktır. 6 Kasım Cuma saat 10.00’da başlayıp 8 Kasım Pazar saat 10.00’da sona erecektir. Yarışma sonucunda birinci olan takım 5.000₺, ikinci olan takım 3.500₺ ve üçüncü olan takım 1.500₺ para ödülü ile ödüllendirilecektir.

Yarışmaya katılmak isteyenler için başvurular alınmaya başlamıştır. Bu yarışmada Yıldız Teknik Üniversitesi için fikir yaratılacaktır.

Başvuru İçin Tıklayın

Hackathon Türkiye Nedir?

Bir kodlama yarışması olan Hackathon Türkiye son yıllarda ülkemizde de oldukça popülerdir. Yarışmada her bir takım fikirlerini kodlara dökmektedir. Ancak bu kodlar önceden hazırlanmaz, o an orada tüm takım tarafından birlikte yazılır. Takımlara mentorlar önderlik eder. Yani yarışmada hem beyin fırtınası yapılır hem de fikirler somutlaştırılır.

Özellikle markaların talep gösterdiği bu yarışmalar Hackathon tarafından düzenlenmektedir. Yenilik yapmak, reklam yapmak, yeni projeler geliştirmek isteyen firmalar bu tür yarışmaların düzenlenmesini istiyor. 1 gün ile 1 hafta arasında zaman tanına takımlar fikirlerini ortaya koyuyor ve daha önce yapılmamış bir şey yapıyorlar. Örneğin Facebook hackathonlara çokça önem verir. Uygulamaya sonradan kazanılan özelliklerin çoğu bu hackthonlardan çıkmıştır.

Yorum Yap