Erken Work and Travel Başvuru İşlemi ile Kazanılan Avantajlar
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

Erken Work and Travel Başvuru İşlemi ile Kazanılan Avantajlar

0

Work and Travel başvuru işleminin ardından, öğrencilerin hem çalışıp hem de gezmek için oldukça fazla fırsatları olacaktır. Türkiye’den de bu programa başvuran ve yurtdışına çıkan öğrenci sayısı her yıl artmaktadır. Programa kaydolmak için öğrencilere tanınan sürenin yeteri kadar uzun olmasına rağmen, Work and Travel kayıt işlemini son zamanlara bırakan öğrencilerin kimi zaman daha fazla ücret ödediği bilinmektedir. Bu yazımızın devamında, Work and Travel programına kayıt işlemini erken yaptıran öğrencilerin yakalamış olduğu avantajları belirteceğiz.

Erken Kayıt ile İş Fırsatları
Work and Travel erken kaydı ile evraklarınızı erken tamamladığınız takdirde, size uygun olan firmalarda iş bulma imkânınız daha fazla olurken, okulların sunmuş olduğu avantajlı fiyatlar ile de eğitiminizi daha düşük ücretler ödeyerek başlatmanız mümkündür.

Work and Travel Şirketleri Seçimi
Work and Travel şirketleri, program için ülkeye gelmiş olan birçok öğrenciyi çalıştırmaktadır. Erken kayıt yaptıran öğrenciler, şirketlerin bünyesinde istemiş olduğu pozisyonda iş bulma fırsatını yakalarken, şirket seçimi yaparken aynı zamanda patron seçimini de kendisi yapabilmektedir.

İş Fuarlarında İş Kovalayabilirsiniz
Eğer öğrenci erken kayıt döneminde başvurusunu yapmış ve birçok kişiden önce davranmışsa, bu fuarlarda kendisine uygun olan işi bulabilme şansını elde edecektir. Bu fuarlar sayesinde işverenler ile yüz yüze görüşebilme fırsatı yakalayan öğrenciler, en seçkin şirketlerde işe başlayabilmenin avantajıyla yeni bir ülkede hayatlarına başlayacaklardır.

Vize Randevusu
Work and Travel başvuru işlemlerini erken yapmayan öğrenciler, konsolosluk başvurusu sırasında sona kalırlarsa, süreç içerisinde oldukça zorlanabilirler. Başvuru işlemlerinin yapıldığı sırada konsolosluk son günlerde yoğun olmakta ve öğrencilerin randevu almasının zor hale gelmesine neden olmaktadır. Bu durum öğrencinin tercih etmiş olduğu okula bağlı olarak sınavlar ile vizenin yaklaşık aynı sürece denk gelmesine neden olabilir. Vize randevusu erken yapılır ve kayıt işlemleri sona ererse, öğrenci bu zorlukları yaşamadan yurtdışında eğitimine başlama avantajını elde eder.

Uçak Bileti
Work and Travel başvuru işlemini erken yaptıran öğrenciler, maddi açıdan bakıldığı zaman uçak biletini daha uygun fiyatlara alabilmektedirler. Geç kayıt işlemi yaptıran öğrenciler, zaten okula ucu ucuna yetişebileceği için kısa süre içerisinde uçak bileti almak zorundadır. Fakat erken başvuru yapan öğrenciler, uçak bileti almak için biraz daha ileriki tarihlerden uçak bileti seçebilirler. % 70’e varan indirimli ücretler ile uçmak isteyen öğrencilerin, erken kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekir.

Yorum Yap