Doğru bilgiyi, dijitalin gücüyle nasıl kovalar ve üretiriz?
  1. Ana Sayfa
  2. Konferans – Sempozyum

Doğru bilgiyi, dijitalin gücüyle nasıl kovalar ve üretiriz?

0
Bilgi Kirliliği ve Aşırı Bilgi Yüklemesi, Sosyal Uyum, Demokrasi, İnsan Hakları İle Karar Alma Yetimizi Nasıl Etkiliyor? Sivil Toplum Bu Ortamda Yurttaşlara Nasıl Destek Olabilir? Doğru Bilgiyi, Dijitalin Gücü İle Nasıl Kovalar ve Üretiriz?

Moderatör Erkan Saka Hakkında Bilgiler

Dijital Forumun moderatörlerinden biri olan Erkan Saka, Bilgi Üniversitesi’nde Yeni Medya ve İletişim bölümü alanında çeşitli dersler vermektedir. Dijital gazetecilik, yeni medya kültürleri ve dijital antropoloji alanlarında uzman olan Saka, uzman görüşleri ile sizlerle buluşacaktır. Kendisini tanımamış olsanız da, ismine aşina olmanız çok muhtemeldir. Çünkü kendisinin, 2004’ten bu yana günümüzde blog yazmaya (ww.erkansaka.net), yurttaş gazeteciliği ile ilgili programlarda yer almaya ve SosyalKafa (www.sosyalkafa.net) Projesini yürütmeye devam ettiği bilinmektedir. Uzman bir bilgi birikimine sahip olan Saka, Kaliforniya Üniversitesi Antropoloji bölümünde, bir dönem de MIT Bilim ve Teknoloji Çalışmaları bölümünde bir misafir araştırmacı olarak yer almış idi.

Saka’nın yapmış olduğu son çalışmalarına göz atmak ister iseniz,

• Social Media and Politics in Turkey: A Journey through Citizen Journalism, Political Trolling, and Fake News isimli kitabı,

  • Big data and gender-biased algorithms In The International Encyclopedia of Gender, Media, and Communication başlıklı makaleyi inceleyebilmeniz mümkün olmaktadır.Gerçekleştirilecek olan Dijital Forumun tüm konuşmacı ve moderatörlerine göz atmak ister iseniz aşağıdaki link üzerinden erişim sağlayabilmeniz mümkündür:

? forum.sivildusun.net | #DeğişimleHareket

Yorum Yap