Diyalogun 10 Yılı Etkinliği
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Diyalogun 10 Yılı Etkinliği

0

Bu sene 9 Mart 2021 tarihinde tamamen online olarak gerçekleştirilecek “Diyalogun 10 Yılı” etkinliğine sizler de davetlisiniz. Bu etkinlik kapsamında neler konuşulacak? Hangi konu başlıklarının altı çizilecek? Sorularının cevaplarına kısaca değinmek gerekirse…

Sivil Toplum Diyalogu İle Geçen 10 Sene

2021 yılında Avrupa Birliğinin maddi desteği ve WeGlobal sorumluluğu ile hazırlanan bir etkinlik olarak ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Diğer adı ile “Diyalog Meydanı” 9 Mart tarihinde start alacak olup, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçının katılımlarıyla Mirgün CABAS moderatörlüğünde gerçekleştirilecektir. 

Etkinliğe katılan diğer isimler ise: Avrupa Birliği Türkiye Delegrasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landruit – Küresel Toplum Katılımı ve Dayanıklılık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Türkiye Delegrasyonu Eski Başkanı Stefano Manservisi, TOBB ve İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray olacak. 

Tamamen Ücretsiz ve Online

Etkinlik her sene olduğu gibi bu sene de ücretsiz olacak. Pandemi önlemleri çerçevesinde etkinlik bu sene online olarak gerçekleştirilecektir. Etkinliğe katılım için aşağıda ki bağlantıdan kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 

Diyalogun 10 Yılı Etkinlik Programı

Etkinlik kapsamında 9 mart Salı tarihinde açık oturumlar için 14:00 – 16:15 saatleri arasında, panel oturumları için 16:15 – 18:30 saatleri arasında bir program hazırlanmış. 

Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında diyalogun 10 yılının masaya yatırıldığı bu etkinliğe Avrupa Birliği ülkelerinden de geniş katılımın olması beklenmektedir. Sizde bu etkinliğe dahil olmak isterseniz kayıt yaptırarak yerinizi alabilirsiniz. 

Neler Konuşulacak

Etkinlik kapsamında hem Türkiye’den hem de Avrupa Birliği Üye ülkelerinden geniş bir katılım olması planlanıyor. Sivil toplum diyalogunun geride bıraktığımız on sene içerisindeki kazanımlarının ve izlenimlerin görüşüldüğü bu programda ünlü konuklar eşliğinde bir program hazırlanmış. 

2008 yılından günümüze kadar geçen süre içerisinde farklı temaların ve öykülerin yer aldığı projelere de yer verilecek. Mirgün Cabas moderatörlüğünde gerçekleştirilen bu etkinlikte öncelik sivil toplum diyalogu öyküleri olacaktır. 

Diyalogla güçlendik isimli bir sergi, 10 yılın hikayesinin yer aldığı bir gösteri, diyalog meydanı ve dinletisi son olarak da sivil toplum diyalogu yolculuğuna yer verilecek. 

KATILIM VE KAYIT İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap