Asansör Konuşması  İle Staj Fırsatı Yaratma  
  1. Ana Sayfa
  2. İş ve Staj Fırsatları

Asansör Konuşması  İle Staj Fırsatı Yaratma  

0

Ortalama bir asansör yolculuğu kadar kısa bir süre içinde yani 30-60 saniye kadar kısa bir sürede   kendini yabancı birine tanıtma, iş fikirlerini ifade etme, İş ,staj, mentorlük talebi belirtme,hatta ve hatta  sevdiğiniz kişiye  kendinizi  ifade ve tanıtma ;  ikna şekliniz bile bir asansör konuşması eşliğinde olabilir! 

Önce konuşmayı kiminle yapacağınıza, ne amaçla olacağına bakın! Tıpkı başvurduğunuz işyerlerine göre cv nizde ön plana çıkardığınız noktalar gibi, konuşmanızı amacına uygun yönetin!

Ani gelişen anlarda, hayat kurtarıcı nitelikteki konuşmalar nasıl yapılır?

  • Sen kimsin? 

İsmin,Eğitim hayatın, mesleğin gibi unsurlar bu kısımda sayılabilir!

  • Karşı taraf senin hakkında özellikle ne bilmeli ? Seni farklı kılan ne? 

Karşıdaki istekte bulunacağın kişiye ne vaad ediyorsun? İsteyecek olduğun şeyi hak etmek için ne yaptın?  örneğin bir staj programında yer alma talebinizi belirtmek istiyorsanız, daha önceki staj deneyiminizi bir cümle ile anlatabilirsiniz!) 

  • Karşı tarafla ilgili ne biliyorsun?  

 Örneğin stajyerlik için konuştuğumuz kişiye ne kadar başarılı bir yönetici olduğunu söyleyip,  Onu araştırdığımızı belirtmemiz iyi bir izlenim oluşturacaktır. 

  • Call to action : Karşı tarafı ,aksiyona davet edecek cümledir !

 varsayım değil, netlik vardır. ‘’size ne zaman ulaşabilirim’’ sorusu vardırBu anlamda staj arayışı için; karşıdan mail adresini isteyip; yahut karşı tarafı ziyarete gitmek için sözleşip, diğer görüşmen için fırsat yaratabilirsin!

Bol şanslar!

Yorum Yap