İrlanda’da Maaşlı Staj!
  1. Ana Sayfa
  2. İş ve Staj Fırsatları

İrlanda’da Maaşlı Staj!

0

İrlanda, Avrupa’nın en yaşanabilir ülkelerinden biridir. Avrupa standartlarında tecrübe kazanmak ve tüm bunlara ek olarak da gelir elde etmek için İrlanda’da maaşlı staj yapabilirsiniz. Ancak maaşlı staj programlarına katılmanın da birçok kuralı bulunuyor. Minimum 25 hafta boyunca dil eğitimi aldıktan sonra, orta derece bir İngilizce bilgisine sahip olan kişiler bu programın olanaklarından faydalanabilmektedirler. 

İrlanda dünyanın en sosyal ülkeleri arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan ülke, sosyal medyanın devlerini de içinde barındırıyor. Bu durum İrlanda’yı hem ticari olarak hem de istihdam açısından iyi bir seviyeye ulaştırmaktadır. İrlanda’da insanlar hizmet sektörü alanında staj yapabilme şansına sahiptirler. Bu programlara aktif bir şekilde katılım gerçekleştirerek, gelecekte çok daha iyi standartlarda iş bulmak ve böylece de kariyerinizde hedeflediğiniz başarıya ulaşmak da kaçınılmaz hale gelecektir.

Maaşlı Staj Programına Katılmanın Avantajları

Maaşlı staj programına katılmanın birbirinden çok avantajı bulunmaktadır. Bu programa katılan kişiler dil açısından kendilerini bir hayli geliştirebilmektedir. Ayrıca da iyi bir iş tecrübesi edinmek de kaçınılmaz hale gelmektedir. Minimum bütçe ile maksimum anlamda verim elde etmek mümkündür. Maaşlı staj programının bir diğer faydası da para harcayarak değil kazanarak tecrübe edinmenizi olanaklı kılıyor olmasıdır.

Maaşlı Staj Programının İçeriği

Maaşlı staj programının içeriği genel olarak her bölge için aynıdır. 1 ile 6 ay arası programa katılım sağlamak mümkündür. Programda aktif olmak için tavsiye edilen süre ortalama 3 ayı kapsar. 18 yaşından küçüklerin bu programa katılması mümkün değildir. Programa katılmak isteyenlerin daha önce hizmet sektöründe iş tecrübesine sahip olması ya da staj tecrübesinin bulunması gerekmektedir.

Çalışma Alanları

Maaşlı staj programı kapsamında kişilere; otellerde, restoranlarda, kafelerde, organizasyon şirketlerinde, pub gibi eğlence mekanlarında, barlarda, spa merkezlerinde, konaklama hizmeti sağlayan çeşitli şirketlerde ve seyahat acentelerinde çalışma imkânı sağlanmaktadır.

Yorum Yap