1. Ana Sayfa
  2. Editörden
  3. İş Görüşmesinde Karşınızdakini Etkilemek İçin 5 İpucu

İş Görüşmesinde Karşınızdakini Etkilemek İçin 5 İpucu

is-gorusmesinde-karsinizdakini-etkilemenin-yollari

İş görüşmeleri istihdam edilecek kişiler için bazen heyecanlı ve gergin bir süreçte olsa da, bu görüşmeler esnasında karşınızdaki kişiyi etkilemek için kullanabileceğiniz bazı ipuçları bulunuyor. Doğru bir yol izlediğinizde karşınızdaki kişi üzerinde etkili olarak, işe alınmak için daha fazla avantaj sahibi olabilirsiniz.

İş Görüşmesinde Karşınızdakini Etkilemek İçin 5 İpucu

İlgili Materyaller Getirin

İşe alınmanız için yararlı olabilecek ve iş ile alakalı materyalleri iş görüşmesinde yanınızda bulundurarak hem işi ne kadar istediğinizi ve hem de profesyonel olduğunuzu gösterin.

Bunu yapmanız, sizin disiplinli ve daha profesyonel bir kişilikte olduğunuzu gösterecektir.

Araştırın

Şirket hakkında bilgi sahibi olmanız ve buna göre samimi söylemlere girmeniz, karşınızdaki kişiyi etkiyecektir.

İşe girmek istediğiniz şirketin misyon ve vizyonuna bakarak, şirketin değerleri hakkında bilgi sahibi olun. İşe girmek istediğiniz pozisyon hakkında da bilgi sahibi olup, bu pozisyonda nasıl yarar sağlayabileceğinizi en iyi şekilde aktaran bir sunum hazırlayın.

Kendinizi Mutlaka En İyi Şekilde Tanıtın

Buradan kastımız, kendinizde olmayan özellikleri söylemeniz değil tam aksine olan özellikleri en iyi şekilde aktarmanızdır. Bunu da ancak size ait olan özellikleri tanıyarak yapabilirsiniz.

Satış Stratejinizi Belirleyin

İşe alımlarda bir nevi pazarlamadır. Kişinin yeteneklerini doğru şekilde karşıya aktarıp pazarlaması, mülakatta görüştüğü kişiyi etkilemesini sağlayacaktır.

Teşekkür Ederek Görüşmeyi Sonlandırın

Konuşmanızı mülakatçıya teşekkür ederek sonlandırmak, iyi bir nezaket örneği olacaktır. Birçok insan iş görüşmesi sonunda, heyecan ve gerginlikten dolayı karşısındaki insana teşekkür etmeyi unutmaktadır. Kendisini dinlediği ve böyle bir fırsat verdiği için karşınızdaki insana mübalağasız bir teşekkür etmek, oldukça işe yarar bir davranış olacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap