İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Gençlik
 3. Her Zaman Geçerliliğini Koruyan İş Fırsatları

Her Zaman Geçerliliğini Koruyan İş Fırsatları

portrait of young pretty smiling woman sitting at table in black shirt working on laptop in co-working office, wearing glasses

Özellikle, gelişen ve inovatif anlamda ilerleyen bir süreçten geçen dünya için küresel boyuttaki bir istihdam imkanından bahsedilmektedir. Bu anlamda yapılacak olan pek çok araştırma, deneyim, program ve plan ile gerekli olan istihdamı doğurmalıdır. Dünya sürekli geliştiği için, buna ayak uydurmak ve çağın gerekliliklerini yerine getirmek gerekmektedir. İş fırsatları konusunda da dünyanın gerekli olduğu trendleri takip etmek ve bu bağlamda bir hareket sağlamak gerekmektedir.

Ticari İş Fırsatları

Özellikle ticaret alanında gelişen bir ağdan bahsetmek gerekir. Çağın getirisi olan internet dönemi oldukça yaygın olarak herkes tarafından benimsenmiştir. Artık insanlar; giysilerini, yiyeceklerini, eğitimlerini ve çok daha fazlasını da internet üzerinden karşılamaya başlamışlardır. Bu yüzden de artık birçok noktadaki yönelim, internet üzerinden olmaya çalışacaktır.

İş fırsatları anlamında bir fark oluşturmak isterseniz, internet alanında bir deneyim sahibi olabilirsiniz. Örneğin dokuma işinde başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız; bu yeteneğinizi, faydaya dönüştürebilirsiniz. Örneğin etamin üzerine bir dokuma yapmaktan hoşlanıyorsanız ve buna yeteneğiniz varsa; bir çanta, bir t-shırt ya da daha farklı bir ürün üzerine bu dokumayı yapabilirsiniz. Mühim olan yeteneğiniz olan alanı, iş fırsatları haline çevirmektir.

Zevk Alınan İşi Yapmak

İnsanın hobisini, işi haline çevirmesi; oldukça psikolojik yönden faydalı ve oldukça keyifli bir uğraş olacaktır. İş konusunda oldukça çeşitli bir yelpaze bulunmaktadır. Bu yelpaze içerisinde, kendinize en uygun olan işi; yeteneğiniz, bilgileriniz ve yapabildikleriniz ile seçebilirsiniz.

Örneğin tekstil konusunda yeteneğiniz ve bilginiz varsa bu konuda hazırlayacağınız işler ile oldukça fazla faydalar elde edebilirsiniz. Giyim sektörü, gıda sektörü ya da internet sektörü üzerinden bir fayda sağlayabilirsiniz.

Oto tamiri de yine erkekler için oldukça ilgi çekici ve karlı olan iş kollarından bir tanesidir. Çünkü araba sektöründe de oldukça büyük bir iş devamlılığı vardır.

İş fırsatları konusunda ‘’bu iş çok karlı’’ diye düşünerek bir işe girişim yapılmamalıdır. Çünkü herkesin ilgi alanı, yapabileceği iş ya da yeteneği oldukça farklıdır. Buna göre bir tercih yapılması, hem kişiyi mutlu edecek hem de ilerleyebilir bir iş yapabilmenizin önünü açacaktır.

Gıda sektöründe her zaman ihtiyaç var

Yiyecek sektörü de yine oldukça popüler olarak gelişmeye açık sektörler arasındadır. Çünkü özellikle ev yemekleri ve evde yapılan ürünlere, son dönemlerdeki ilgi çok daha fazladır. Kadınlar; evlerinde vermiş oldukları davetlerde bile, dışarıdan sipariş verdikleri yiyecekleri sunmaktadırlar. Bu yüzden sizlerin de herhangi bir el becerisi varsa bu yiyecek konularında; muhakkak bu yeteneğinizi değerlendirebilirsiniz. Ya da bir işletme açarak bu işi ticari bir boyutta yapabilirsiniz. Eğer eğitim hayatına halen devam edenlerdenseniz gıda mühendisliği gibi seçimler yapabilirsiniz.

Öncelikli olarak eviniz üzerinden ürünlerinizi yapabilirsiniz. Bu yapmış olduğunuz yiyecekleri, sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımlar sonucunda sipariş alabilir ve sonrasında da bunu karlı bir duruma geçirebilirsiniz.

İş fırsatları genelde insanın kendi çabası ve yetenekleri içerisinde oluşan bir kulvardır. İnsanın kendini tanıması, ne yapabileceğini bilmesi ve bu kapsam dahilinde bir karara varması oldukça önemlidir.

Yapabileceklerinin farkında olan insanlar için, her doğacak iş fırsatı bir faydadır. Bazı insanlar şirket kurarak, kendilerini gerçekleştirebilir iken; bazılarına ise kendi evlerinde yaptıkları bir iş bile yetecektir. Bu yüzden her insanın; farklı yeteneklerinin ve farklı seviyeleri vardır. Bu seviyeler kapsamında bir işi yapabilmeniz ve ileriye dönüştürebileceğiniz bir tercih yapmanız oldukça önemlidir.

Çağa Adaptasyon

 İş fırsatları her dönemin şartlarına göre değişen ve bu çağa adaptasyon noktasındaki seçimini yapabileceğiniz işler sayesinde; çok daha ileriye gidebilir ve hayalini kurduğunuz o mesleğe direkt olarak kavuşabilirsiniz. Bunu yapmak için doğru iş kolunuzu seçmeli ve yeteneğinizi de bu bağlamda geliştirmelisiniz. Ancak bu sayede istediğiniz ölçüde bir düzene kavuşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (10)

 1. admin_avatar
  2 ay önce

  İstediğimiz iş için çalışmalıyız emek olmadan aş olmaz

 2. admin_avatar
  2 ay önce

  Arkadaşlar ben bu makele sayesinde işimden zevk almayı anladım ya iyi ki makaleyi okumuşum. Sizde okuyun bence

 3. admin_avatar
  2 ay önce

  Insanlar is bulamazken biz ise is begenmiyoruz gelecegimiz için iyi bilgiler olmus

 4. admin_avatar
  2 ay önce

  Düşündüğüm meslek hakkinda projeleri siteniz sayesinde katiliyorum yazdiginiz yazida tam yerinde olmuä

 5. admin_avatar
  2 ay önce

  Makalenizde çok haklısınız işsiz bunca insan varken sizin bu yazınız bize çok yardımcı oldu

 6. admin_avatar
  2 ay önce

  Insanlar is bulamazken bizler ise is begenmiyoruz gelecegimiz için gerekli bilgiler kullanilmis

 7. admin_avatar

  Bilgiler için çok teşekkürler Süper

 8. admin_avatar

  İnsan sevdiği işi yaptığı sürece usanmaz bıkmaz mutsuz olmaz .

 9. admin_avatar

  Önemli olan zevk aldığımız işi yapmak eģlendiğimiz ve mutlu olduğumuz işi yapmak sırf parası cok diye sevmediğimiz işi yapmamalıyız.

 10. admin_avatar

  Çok güzel bir yazı olmuş yazanın ellerine sağlık harika yazmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.