1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar
  3. Gönüllülük Yapan Öğrencilere Burs İçin Başvurular Başladı

Gönüllülük Yapan Öğrencilere Burs İçin Başvurular Başladı

Cropped View of Woman Filling in Application Form

Gönüllü Hareketi Burs Fonu, hem gönüllülük yapan hem de aynı zamanda üniversite eğitimini devam ettiren öğrencilere yönelik olarak burs başvurularını almaya başladı.

Burs Başvuru Şartları

Burstan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar faydalanabilecek. Örgün olarak lisans eğitimi alan öğrenciler burs alabilecek. Devlet ya da özel üniversitelerde %100 burslu olarak eğitim alanlar da başvuru yapabilir. Ekonomik durumu burs almayı gerektirmeyen öğrencilerin başvuruları olumsuz olarak değerlendirilecektir. Ayrıca KYK hariç diğer kurumlardan ekonomik destek alanların da başvuruları kabul edilmeyecek ve tespit edilmesi halinde başvuruları reddedilecektir.

Öğrencilerin ya lise eğitimini Bursa’da tamamlamış olmaları ya da hali hazırda Bursa’daki üniversitelerden birinde okumaları gereklidir. Öğrencilerin adli sicil kayıtlarının temiz olması gerekmektedir. Ayrıca her ay en az 2 saatlik gönüllü olarak yapılan etkinliklerin burs komitesi ile paylaşılması istenmektedir.

Not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,5 ya da üzerinde olup bir üst sınıfa geçmeyi başaranlar başvuru yapabilecek. Bir üst sınıfa geçmesine rağmen en fazla 2 dersi alttan alan ancak ortalaması 2,5 üzerinde olan öğrenciler de bu burstan istifade edebilir.

Önerilen Yazı
Türkiye Yükseköğretim Sohbetlerinin İkinci Serisi Düzenleniyor

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Burs başvuruları 27 Ekim 2020 tarihine kadar yapılabilecek. Başvurular http://www.gonulluhareketi.org/burslar/ adresi üzerinden online bir şekilde yapılacaktır. başvuru esnasında verilen bilgilerin doğru olması şarttır. Aksi takdirde burs hakkı kazanılsa da sonradan iptal edilebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap