1. Ana Sayfa
  2. Yurtdışında Eğitim
  3. Avustralya’da Dil Eğitimi İçin Tercih Edilebilecek 3 Şehir

Avustralya’da Dil Eğitimi İçin Tercih Edilebilecek 3 Şehir

single-red-pushpin-marking-location-australia-map_70287-2109

Avustralya, dil konusundaki eğitimleri ile ön plana çıkan, kaliteli üniversitelere ve dil okullarına sahip olan bir ülkedir. Her ne kadar dünyanın en küçük kıtası, en büyük de adası olsa da dünyanın en güvenilir bölgelerinden arasında yerini alıyor. Burada insanların refah düzeyleri de oldukça iyi seviyededir. Avustralya bir diğer ismi ile de “Mutlu İnsanlar Ülkesi” olarak anılıyor. Ülkenin başkenti, Sydney’dir ve hiçbir ülke ile kara bağlantısı bulunmamaktadır. Türkiye’den Sydney ya da Melbourne ulaşmak ortalama 18 ve 22 saat sürerken, Brisbane 20 ile 26 saat uzaklıkta yer almaktadır.

Avustralya’da dil okulu için tercih edilen en popüler şehirler Sydney, Melbourne, Brisbane ve Perth’dir. Ayrıca Cairns, Goldcoast ve Adelaide şehirleri de öğrenciler arasında popüler hale gelmiştir. Avustralya’nın en önemli bir diğer özelliği de İngilizce konuşulan ülkelerdeki birçok dil okulunun zincir şubelerine sahip olmasıdır. Buraya yabancı dil öğrenmek için gelen kişilere, hükümet tarafından haftalık 20 saat yarı zamanlı çalışma izni veriliyor. Dil okulları da iş bulma hususunda öğrencilere iş kulüpleri ile destek sağlamaktadır.

Avustralya’da Dil Okulları İçin Hangi Şehirleri Seçmelisiniz

Öğrenciler Avustralya’da dil okulu seçerken en çok hangi şehirde olmak istedikleri konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Ancak ülkedeki hemen tüm şehirlerde öğrenciler için sosyal hayat olanakları çok iyi seviyededir. Peki Avustralya’da dil okulları için hangi şehirleri seçmelisiniz?

Sydney

Sydney, Avustralya’nın kozmopolit şehridir. Aynı zamanda da New South Wales eyaletinin de başkenti olarak bilinmektedir. Dil okulu öğrencileri tarafından da sıkça tercih edilen bir kenttir. Hemen her bölgesinde birbirinden farklı ülkelerden gelen öğrencilere ev sahipliği yapar. Halk İngilizce konuşur. Asya kıtasına yakın bir konumda olduğundan burada yaşayan çok sayıda Asyalı da vardır. Öğrenciler burada kolayca iş bulabilirler. Ortalama bir iş için ödenen ücret 10 ve 20 AUD arasında değişir. Genellikle öğrenciler; restoranlar, kafeler, mağazalar, temizlik şirketleri, oyun parkları ve otellerde iş bulabilmektedirler.

Melbourne

Melbourne, Avustralya’nın en büyük 2. Şehridir. Ayrıca zamanda da Victoria eyaletinin başkentliğini yapar. Genel olarak doğal ortamı ile ön plana çıkan Melbourne, sanat ve moda alanlarında da çok iyidir. Bünyesinde çok sayıda üniversite, kolej ve dil okulu bulundurur. Yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler için en çok tercih edilen ikinci şehir olmuştur. Öğrenciler, burada da kolayca iş bulabilmektedirler.

Brisbane

Brisbane, Avustralya’nın gelişmekte olan 3. Şehri olarak biliniyor. Quennsland eyaletinin de başkentidir. Özellikle de muhteşem kumsalları ve modernliği ile ön plana çıkmaktadır. Yaşam standartları burada da çok iyidir. Dil okulu öğrencileri Brisbane şehrinde iyi bir eğitim alabilirler. Aynı zamanda part time iş alternatifleri açısından da çok zengin seçenekler sunar.

Avustralya’daki En İyi Dil Okulları

  • Kaplan International:  Sydney Merkez, Sydney Manly, Melbourne, Brisbane, Adelaide, Perth,
  • Embassy English: Sydney, Melbourne, Brisbane, Goldcoast
  • Oxford House College: Sydney, Melbourne, Brisbane, Goldcoast, Cairns
  • ELS: Sydney
  • ILSC: Sydney, Melbourne, Brisbane
  • LSI: Brisbane
Yorum Yap

Yorum Yap